Connect with us

Czego szukasz?

Biznes

Thomas Schäfer nowym dyrektorem generalnym VW. Transfer ze Škody

Thomas Schäfer 1 kwietnia został dyrektorem ds. operacyjnych marki Volkswagen, a docelowo – od 1 lipca – zastąpi Ralfa Brandstättera na stanowisku dyrektora generalnego marki. Dołączy wówczas także do zarządu Grupy Volkswagen, gdzie będzie odpowiedzialny za marki wolumenowe.

thomas schafer
Fot. Volkswagen

Spodziewana zmiana

Thomas Schäfer w początkowym okresie będzie łączył zajmowane do tej pory stanowisko dyrektora generalnego marki Škoda i dyrektora ds. operacyjnych Volkswagena. 

Brandstätter będzie pełnił swoje obowiązki do 30 czerwca, a od 1 sierpnia przejmie odpowiedzialność za zarządzanie działaniami Grupy Volkswagen na rynku chińskim. W okresie kwiecień-lipiec obaj menedżerowie będą przekazywać sobie obowiązki, by zmiana nie wpłynęła na działalność marki.

Na swoim stanowisku pomimo wielu medialnych spekulacji pozostaje Herbert Diess. Szef całej Grupy Volkswagen straci jednak część swoich uprawnień, m.in. na rzecz Brandstättera.

ZOBACZ TAKŻE
Szef Koenigsegga z niepopularnym zdaniem. Poszło o elektryki

Kim jest Thomas Schäfer?

Thomas Schäfer ma duże doświadczenie w branży motoryzacyjnej w wielu krajach. Rozpoczął pracę jako inżynier mechanik w zakładach Daimler AG w Stuttgarcie w 1994 roku, a później piął się po szczeblach kariery jako menedżer.

Do Grupy Volkswagen dołączył w 2012 roku. Początkowo był odpowiedzialny za produkcję poza Niemcami, zajmował się projektami związanymi z CKD i negocjacjami dotyczącymi nowych miejsc produkcji.

W 2015 roku został prezesem i dyrektorem zarządzającym działalnością Grupy Volkswagen w RPA. Był odpowiedzialny nie tylko za rynek RPA, lecz także całą Afrykę Subsaharyjską. W sierpniu 2020 roku został prezesem zarządu marki Škoda.

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama