Connect with us

Czego szukasz?

Samochody elektryczne

Ford rozpoczął produkcję w pełni elektrycznego pick-upa. Ma dla kogo

Ford rozpoczął właśnie produkcję w pełni elektrycznego pick-upa F-150 Lightning. Marka ma już niewiarygodną liczbę zamówień na ten model.

ford f-150 lightning rozpoczęcie produkcji
Fot. Ford

Ford może spokojnie patrzeć w przyszłość

Przypomnijmy, że seria F to absolutna legenda Forda w Stanach Zjednoczonych. Jest najlepiej sprzedającym się pick-upem w Ameryce nieprzerwanie od 45 lat, a zainteresowanie nią nie maleje. Jak informuje Ford, według niedawno przeprowadzonych badań jest on drugim najbardziej dochodowym amerykańskim produktem konsumenckim – zaraz po iPhonie. 

Produkcja rozpoczęła się w nieprzypadkowym miejscu, bo w mającym ogromną historię kompleksie Ford Rouge. Amerykański producent cały czas rozbudowuje to miejsce, aby w 2023 roku być w stanie wyprodukować aż 150 tysięcy samochodów. A ma dla kogo, bowiem rezerwację na elektrycznego pick-upa już teraz zgłosiła niewiarygodna liczba 200 tysięcy osób. Oznacza to, że niektórzy z nich godzą się na poczekaniem na swój samochód pod koniec przyszłego roku.

To o tyle istotna informacja, że firma zainwestowała w rozbudowę Centrum Pojazdów Elektrycznych Rouge i okoliczne zakłady już ponad miliard dolarów, co spowodowało stworzenie 1 700 nowych miejsc pracy. Mając jednak tak solidne podstawy do optymizmu, nie dziwimy się takim decyzjom.

ZOBACZ TAKŻE
Ford E-Transit już w Polsce. Co oferuje i ile kosztuje?

Na papierze F-150 Lightning wygląda całkiem nieźle

Przypomnijmy, że parametry samochodu są dość zachęcające. W mocniejszej wersji ma on 563 KM, przyspiesza od 0 do 96 km/h w 4,5 sekundy, a akumulatory mają wystarczyć nawet do 483 kilometrów. W standardzie jest napęd na wszystkie koła i niezależne tylne zawieszenie. Ciekawostką jest mini-elektrownia na kołach o mocy do 10 kW, co oznacza, że samochód może być zapasowym źródłem zasilania dla domu.

Prawdopodobnie Amerykanów najbardziej zachęca jednak cena. Przed odliczeniem ulg podatkowych rozpoczyna się ona poniżej 40 000 dolarów, co nawet w europejskich warunkach wydaje się dobrą ofertą. Co ciekawe, trzy czwarte złożonych rezerwacji to nowi klienci Forda. Najczęściej jednocześnie zaliczają oni trzy debiuty – kupują pierwszy raz Forda, pick-upa i samochód elektryczny. Więcej o samochodzie przeczytacie w dedykowanym newsie – Ikona motoryzacji idzie z prądem. Oto elektryczny Ford F-150 Lightning – motohigh.pl.

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama