Connect with us

Czego szukasz?

DTM

Gdzie oglądać DTM w Polsce w 2022 roku? [transmisja, stream, online]

Internauci często wyszukują informacji, gdzie oglądać DTM w Polsce w 2022 roku. W tym artykule przedstawiamy wszystkie najważniejsze informacje na temat transmisji niemieckiej serii wyścigowej.

gdzie oglądać dtm 2021
Fot. Red Bull Pool Content

Gdzie oglądać DTM w 2022 roku?

Po zakończeniu umowy z Eleven Sports, prawa do transmisji Deutsche Tourenwagen Masters przejęła platforma Viaplay, która jest nazywana „sportowym Netfliksem”. 

Można ją bowiem oglądać za pomocą strony internetowej viaplay.pl, aplikacji na telefony czy tablety czy aplikacji na Smart TV. Poza bezpośrednim dostępem do kupienia na stronie platformy, jest możliwość wzięcia go w pakietach w UPC, Vectrze czy sieci komórkowej Play. Jeśli macie zamiar kupić dostęp do Viaplay, możecie to zrobić za pomocą naszego linku – w ten sposób możecie wesprzeć rozwój rozwój naszego serwisu.

Dostęp do Viaplay w Polsce kosztuje 34 złote miesięcznie. Platforma nie oferuje różnych pakietów cenowych różniących się jakością video i ilością kont możliwych do „podpięcia”. Cena jest jedna, podobnie jak jakość video – to Full HD 1080p w przypadku filmów i seriali oraz HD 720p w przypadku transmisji na żywo. Jeden jedyny pakiet Viaplay Total to znacząca odmiana w porównaniu np. z wspomnianym Netfliksem.

ZOBACZ TAKŻE
Zmiany w DTM. Pokłosie gigantycznych kontrowersji z finału sezonu 2021

Gdzie jeszcze można oglądać DTM w sezonie 2022?

Niemiecka seria wyścigowa posiada dedykowaną platformę OTT, w której można oglądać serie kwalifikacyjne i wyścigi – DTM Grid. Ze względów licencyjnych jest ona jednak zablokowana w Polsce, jeśli chodzi o kwalifikacje i wyścigi. Oznacza to tak naprawdę, że widzowie nad Wisłą legalnie mogą oglądać niemiecką serię jedynie za pośrednictwem Viaplay. To oczywiście zrozumiałe rozwiązanie w sytuacji, gdy wspomniany serwis płaci za prawa do transmitowania niemieckiej serii.

Co ciekawe, jeszcze w 2019 roku transmisje DTM były dostępne za darmo w serwisie YouTube. Obecnie za pośrednictwem popularnego serwisu z video dostępne są jedynie piątkowe treningi DTM, co i tak jest zaskakującym rozwiązaniem w związku z uruchomieniem DTM Grid. Treningi są bowiem transmitowane także właśnie tam, w dodatku z możliwością wyboru komentarza pomiędzy niemieckim i angielskim. W tym przypadku polscy użytkownicy mogą śmiało korzystać z serwisu grid.dtm.com. Treningi są bowiem odblokowane także w naszym kraju.

Najbliższe transmisje DTM

  • Kwalifikacje do sobotniego wyścigu: sobota, 30 kwietnia – 10:05 – 10:25
  • Sobotni wyścig: sobota, 30 kwietnia – 13:30
  • Kwalifikacje do niedzielnego wyścigu: niedziela, 1 maja 10:05 – 10:25
  • Niedzielny wyścig: niedziela, 1 maja – 13:30

Obydwie sesje kwalifikacyjne oraz wyścigi na torze Algarve skomentuje Michał Fiałkowski – były komentator MotoGP w Polsacie Sport.

5/5 (liczba głosów: 12)
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama