Connect with us

Czego szukasz?

DTM

DTM: Müller przełamał się i odniósł triumf w Portugalii | Analiza

Drugi dzień zmagań DTM w Portimao był nieco spokojniejszy niż pierwszy. Triumfował Nico Müller przed Felipe Fragą i Mirko Bortolottim. Oto analiza drugiego wyścigu DTM na Autodromo do Algarve.

Nico Muller wygrana
Fot. DTM

Najlepszy kierowca: Nico Müller

Jak za czasów Class One, Szwajcar był w wybornej formie. Dla Nico Müllera było to pierwsze zwycięstwo od 2020 roku. Takie otwarcie sezonu na pewno mocno podbuduje kierowcę Audi. Zagrało wszystko w tym wyścigu dla Müllera.Trzeba podkreślić, że było to kontrolowane zwycięstwo. Rywalizacja jest naprawdę spora.

Mimo wszystko Nico Müller i ekipa Rosberga byli w stanie kontrolować zmagania, że nawet po pit stopach udało się wrócić, pewnie, bez problemu na prowadzenie. Teraz trzeba sobie postawić pytanie – czy wrócił nam Nico Müller, który będzie bił się o wygrane i tytuł mistrzowski, jak to było za czasów aut Class One czy jednak był to jednorazowy wyskok formy? Stawka jest bardzo wyrównana, więc Müller będzie musiał ciężko pracować by cały czas trzymać się w czołówce.

Najlepszy konstruktor: Audi

Pośród bardzo ale to bardzo wyrównanego gridu, to Audi było tym najlepszym z konstruktorów. Na podium 3 różnych konstruktorów, a w czołowej piątce – 5. Jednakże w punktowanej dziesiątce to marka z Ingolstadt miała najwięcej aut, bo aż 3 (Nico Müller, Kelvin van der Linde i Ricardo Feller). Regularność i dokładność Audi w DTM jest cały czas – nie ważne czy są zmiany samochodów czy regulaminów, mocne Audi to stały punkt niemieckiej serii.

 

Największy pechowiec: Lucas Auer

Wczoraj największy bohater, dzisiaj największy pechowiec. Auer w niedzielę przeszedł drogę od bohatera do zera. Wyścig kierowcy Mercedesa zakończył się, de facto, na pierwszym okrążeniu. Austriak brał udział w incydencie, który skreślił szansę na kolejny dobry rezultat. Patrząc na ściśniętą stawkę, takie wyścigi w końcowym rozrachunku mogą kosztować Auera nawet tytuł mistrzowski.

Klasyfikacje po Portugalii: Bortolotti wyjeżdża jako lider z Portimao

Mirko Bortolotti (Lamborghini GRT) pomimo braku wygranej, był w stanie dojeżdżać tak, aby wyjechać z Portugalii jako lider mistrzostw. Włoch ma 7 punktów przewagi nad drugim Nico Müllerem (Audi Team Rosberg). Bortolotti udowadnia swoją pozycję lidera mocnego Lamborghini i jednego z faworytów do mistrzostwa w sezonie 2022.

Następny przystanek: Wracamy do Niemiec!

Kolejna runda Deutsche Tourenwagen Masters już za trzy tygodnie! W weekend 20-22 maja DTM zawita na tor Lausitzring w niemieckim Lausitz. Owy tor charakteryzuje się przede wszystkim swoim pierwszym zakrętem, który jest elementem starego owalu. Lausitzring warto dodać znajduje się niedaleko naszego kraju – zaledwie 60 kilometrów od Drezna.

ZOBACZ TAKŻE
Gdzie oglądać DTM w Polsce w 2022 roku? [transmisja, stream, online]

Rok temu na Lausitzringu zwyciężał Mercedes, a dokładniej Philip Ellis i panujący mistrz DTM Maximilian Götz. Kto w tym sezonie będzie najlepszy? Odpowiedź na to pytanie znajdziemy już za trzy krótkie tygodnie. DTM oczywiście w Polsce można oglądać za pośrednictwem platformy Viaplay.

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama