Connect with us

Czego szukasz?

FRECA

FRECA: Triumf Arona po niesamowitej walce z Beganovicem | Analiza

Paul Aron po niesamowitej walce z Dino Beganovicem odniósł drugie zwycięstwo w tym sezonie w serii FRECA. Podium uzupełnili wspomniany Szwed oraz Michael Belov, z kolei Roman Biliński ma powody do zadowolenia.

Fot. Dutch Photo Agency.

Najlepszy kierowca: Paul Aron

Podopieczny Akademii Mercedesa po raz drugi w tym sezonie odniósł triumf w serii FRECA. Estończyk do zawodów na torze Paul Ricard przystępował z 3. pozycji. Kierowca ekipy Premy po starcie utrzymał swoją pozycję, lecz wkrótce po zakończeniu pierwszej neutralizacji Aron minął Bortoletto. Następnie mniej więcej w połowie wyścigu zaatakował Dino Beganovica w ostatnim zakręcie. Atak się powiódł, lecz Szwed kilka sekund później zdołał odzyskać prowadzenie. Estończyk jednak nie poddał się i na 5 minut przed końcem wyścigu szalonym atakiem po zewnętrznej w szykanie, minął swojego kolegę z zespołu, który chwilę potem omal nie doprowadził między nimi do kontaktu. Aron po tej sytuacji odjechał i pewnie pomknął po wygraną.

ZOBACZ TAKŻE
Michael Belov o Rosji. "Poziom motorsportu jest u nas wysoki" | WYWIAD

Na wyróżnienie zasługuje także Michael Belov. Rosjanin na przedostatnim okrążeniu minął Gabriele Miniego i Gabriela Bortoleto, przez co zajął 3. miejsce. Były kierowca F3 pokazuje, iż uwielbia twardą walkę i nie boi się podejmować ryzyka.

Największe zaskoczenie: Postawa G4 Racing

Szwajcarski zespół to mała stajnia, która nie ma prawa walczyć choćby o punkt. Jednak podczas wyścigu we Francji cała trójka kierowców pokazała się ze świetnej strony podczas kwalifikacji. W wyścigu szansę na dobry wynik tuż po starcie zaprzepaścił sobie Axel Gnos, który doprowadził do kolizji z Joshuą Dufekiem. Mathias Zagazeta i Oven Tangavelou z kolei jechali dobrym tempem, przez co wpadli na metę jako 18. i 14. Podopieczni Adriana Munoza z wyścigu na wyścig coraz bardziej się rozkręcają i kto wie, czy jutro nie powalczą o poprawę swoich rezultatów.

Największe rozczarowanie: Sebastian Montoya

Syn słynnego Juana Pablo nie zaliczy do udanych pierwszego wyścigu we Francji. Reprezentant Premy bowiem wpadł na metę 11., w samej końcówce wyścigu dając się ograć Timowi Tramnitzowi. Dodatkowo Kolumbijczyk przez wiele okrążeń nie mógł sobie poradzić z wyprzedzeniem Pietro Delli Guantiego. To jest coś, co jest nie do zaakceptowania. Młody Montoya ponadto od rundy w Monako nie potrafi zapunktować. Widać wyraźnie, iż aktualnie najlepszy debiutant tego sezonu FRECA, przeżywa kryzys formy. Zobaczymy czy z niego wyjdzie.

Biliński się przebijał, Wiśnicki nie miał tempa

Obaj polscy zawodnicy zajęli odległe pozycje w kwalifikacjach. Roman Biliński przystępował do zawodów z 20. pozycji. Reprezentant ekipy Trident po słabym starcie spadł o 2 lokaty. Były kierowca serii GB3 Championship zdołał jednak przebić się na 16. lokatę po fantastycznej jeździe. Piotr Wiśnicki z kolei przez całe zawody jechał w okolicy 24. opozycji. Niestety podopieczny ekipy KIC Motorsport pod sam koniec wyścigu spadł na 30. miejsce. Jest to najgorszy wynik Polaka w tym sezonie.

Piotr Wiśnicki Francja

Fot. KIC Motorsport

Klasyfikacje generalne po pierwszych zawodach we Francji

Dino Beganovic, który jest liderem mistrzostw, do tej pory zebrał aż 147 punktów. Drugi w tabeli Hadrien David traci do niego 73 punkty! To jest istny nokaut w wykonaniu Szweda, który robi co chce i kiedy chce podczas tegorocznej kampanii FRECA. Podium na ten moment uzupełnia Gabriele Mini, z dorobkiem 67 „oczek”.

ZOBACZ TAKŻE
Klasyfikacja FRECA 2022. Sprawdź pozycje Bilińskiego i Wiśnickiego

W klasyfikacji zespołowe stawce przewodzi Prema, dla której kierowcy zebrali 224 punkty. Za włoską stajnią w tabeli znajdują się dwie francuskie stajnie – R-ace GP i ART Grand Prix. Pełne tabele znajdziecie we wpisie powyżej.

Paul Ricard: Akt drugi

To jeszcze nie koniec rywalizacji we Francji. Już jutro bowiem o godzinie 14:20 ruszy drugi wyścig tego weekendu. Dino Beganovic ma niepowtarzalną okazję do tego, aby 8. raz z rzędu stanąć na podium. Czy Szwed tego dokona? Przekonamy się już niebawem.

ZOBACZ TAKŻE
Kalendarz FRECA 2022. Sprawdź, kiedy startują Biliński i Wiśnicki

Pełne wyniki wyścigu znajdziecie tutaj.

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama