Czego szukasz?

Załóż konto w Betfan!

F2

F2: Dennis Hauger wygrał chaotyczny wyścig główny w Baku | Analiza

Dennis Hauger sięgnął po zwycięstwo w chaotycznym wyścigu głównym w Baku. Podium uzupełnili Logan Sargeant i Felipe Drugovich. Wyścig był naznaczony restartami i różnymi wypadkami. Dzięki temu jego wyniki okazały się zaskakujące. Oto analiza zmagań ze stolicy Azerbejdżanu.

Dennis Hauger wygrana Baku
Fot ed Bull Content Pool

Najlepszy kierowca: Dennis Hauger

Dennis Hauger przez większość wyścigu jechał w ścisłej czołówce i liczył się w walce o podium. Gdy kierowcy przed nim, Marcus Armstrong i Juri Vips, sami wyeliminowali się z dalszych zmagań on sam uniknął problemów i sięgnął po zwycięstwo. Po nieudanym początku sezonu kolejne zwycięstwo, i to na tak trudnym torze, powinno pomóc Haugerowi zbudować pewność siebie. Przed nami jeszcze wiele świetnych występów Norwega.

ZOBACZ TAKŻE
Dennis Hauger: Kim jest nowy mistrz Formuły 3?

Najlepszy zespół: Prema Racing

Kierowcy Premy w wyścigu głównym w Baku wykonali najlepszą pracę. Przez cały dystans jechali niezłym tempem i unikali problemów. Ostatecznie dzięki temu Dennis Hauger sięgnął po zwycięstwo, a Jehan Daruvala dojechał tuż za podium, na P4. Prema dopisała sobie aż 37 punktów na konto.

Największe zaskoczenie: Logan Sargeant

Kolejny świetny występ młodego Amerykanina. Junior Williamsa niezauważony wykorzystywał każdą nadarzającą się okazję i nie popełniał żadnych błędów. Dzięki temu udało mu się awansować na 2. miejsce i zdobyć w pełni zasłużone podium.

Największe rozczarowanie: Juri Vips

To znów się stało. Juri Vips jechał znakomicie przez cały wyścig, prowadząc i kontrolując swoją przewagę. Niestety, na około 5 minut przed końcem popełnił błąd i uderzył w ścianę w sekcji zamkowej. Tym samym Estończyk po raz kolejny zaprzepaścił okazję na zdobycie sporej liczby punktów. Tym razem było to wyjątkowo bolesne, ponieważ kierowca Hitech jechał po pewne zwycięstwo.

(Nie)ciekawa sytuacja z Caldwellem i Cordeelem

Już na samym początku wyścigu Oli Caldwell i Amaury Cordeel zderzyli się ze sobą. Doprowadziło to do zakończenia zmagań przez obu oraz wyjazdu samochodu bezpieczeństwa. Jednak co jest w tym nadzwyczajnego? Ano to, że obaj kierowcy są już na limicie punktów karnych. Caldwell ma ich już 10, z kolei jego rywal z Belgii – aż 11. Sędziowie zdecydowali, że ich sprawę rozpatrzą po wyścigu. Jeśli którykolwiek z nich dostanie karę, możliwe, że otrzyma punkty karne. Za uzbieranie takich 12 kierowca otrzymuje bana na 1 wyścig, dlatego obu zawodnikom w tym momencie grozi takie wykluczenie.

Chaotyczny restart 

Na 15. okrążeniu wyścigu mieliśmy do czynienia z niesamowicie chaotycznym restartem po zjeździe samochodu bezpieczeństwa. Kilku kierowców jednocześnie zderzyło się ze sobą. Ralph Boschung uderzył w Theo Pourchaire’a, przez co Francuz uszkodził przednie skrzydło. Ucierpiał również Liam Lawson, w którego uderzył Jack Doohan. Na samym dojeździe do pierwszego zakrętu Marcus Armstrong o mało nie wyeliminował z wyścigu zarówno siebie, jak i Juriego Vipsa. Estończyk utrzymał pozycję, jednak Armstrong spadł na odległe 14. miejsce. Natychmiast ogłoszono wirtualny samochód bezpieczeństwa. Poszkodowani kierowcy spadli na 4 ostatnie miejsca.

Sporo zadziało się także po zakończeniu wirtualnej neutralizacji. Gdy Juri Vips próbował wyprzedzić Calana Williamsa, ten zblokował koła i zupełnie przestrzelił zakręt.

Zaskakujące wyniki

Wyścig w Baku dostarczył nam wyniki, których prawdopodobnie nikt się nie spodziewał. Richard Verschoor pomimo wielkiego pecha dojechał do mety na wysokim, 5. miejscu. Holender w pewnym momencie był dopiero 17. Kolejny znakomity występ zanotował również Enzo Fittipaldi. Brazylijczyk zdobył P6 i udowodnił, że wyciąga ze swojego Charouza absolutne maksimum. Warto docenić także Frederika Vestiego, który po starcie z pit-lane ukończył wyścig na 7. miejscu. Niespodziewane punkty zdobyli także Marino Sato i Ralph Boschung, którzy startowali z odległych pozycji.

Sporo zyskał także Felipe Drugovich. Lider klasyfikacji generalnej zdobył swoje kolejne podium, podczas gdy jego główny rywal, Theo Pourchaire, nie dopisał na swoje konto żadnych punktów.

Klasyfikacje generalne po GP Azerbejdżanu w F2

W klasyfikacji kierowców TOP3 nie zmieniło się. Felipe Drugovich powiększył przewagę nad Theo Pourchairem do aż 49 punktów. Trzecie miejsce wciąż zajmuje Jehan Daruvala. Dzisiejszy wyścig sprawił również, że spore awanse zaliczyli Logan Sargeant i Dennis Hauger, a Liam Lawson i Juri Vips oddalają się od czołówki.

Wśród zespołów wciąż przoduje MP Motorsport. Sporo nadrobiła jednak Prema, któa awansowała na 2. miejsce. Włosi tracą 26 punktów do liderów. Trzecie miejsce okupuje ART Grand Prix, ale blisko za francuskim teamem są Hitech oraz Carlin.

Pełne klasyfikacje generalne zaplecza Formuły 1 możecie zobaczyć tutaj.

ZOBACZ TAKŻE
Klasyfikacja generalna F2 2022. Sprawdź aktualną sytuację w tabeli

Następny przystanek: Silverstone

Na kolejne emocje związane z Formułą 2 trzeba będzie trochę poczekać. Kierowcy udadzą się teraz na dłuższą przerwę, a na tor powrócą dopiero za 3 tygodnie, w Silverstone. Grand Prix Wielkiej Brytanii będzie wyznaczało półmetek obecnego sezonu F2. Jest to więc ostatni moment dla kierowców, którzy kiepsko zaczęli sezon, aby zacząć osiągać dobre wyniki. Do takich należą chociażby Liam Lawson i Juri Vips. Z kolei Theo Pourchaire i Jehan Daruvala będą chcieli odebrać kilka punktów z gigantycznej przewagi Felipe Drugovicha. Ten z kolei będzie próbował jeszcze bardziej ją powiększyć. 

ZOBACZ TAKŻE
Kalendarz Formuły 2 2022. Wszystko, co powinieneś wiedzieć

Wyniki wyścigu głównego w Baku

wyniki wyścigu głównego f2 baku 2022

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Reklama
Reklama