Czego szukasz?

Załóż konto w Betfan!

Formuła 1

Ecclestone znów szokuje. „Putin to osoba pierwszej klasy”. Jest reakcja F1

Bernie Ecclestone po raz kolejny stanął murem za Władimirem Putinem. Brytyjczyk na wizji stwierdził bowiem, iż przyjąłby za niego kulę, a następnie iż Rosjanin to człowiek pierwszej klasy.

Bernie i Putin znowu
Fot. Russian GP

Znowu? Ktoś tu chyba lubi być bardzo kontrowersyjny

Bernie Ecclestone, czyli dawny władca i zarazem kierowca F1 znowu pokazał swoje kontrowersyjne oblicze. 91-latek bowiem udzielił jednej z telewizji, wywiadu na temat wojny na Ukrainie. 

Nadal mógłbym za Putina  przyjąć kulę, ponieważ jest osobą pierwszej klasy, a to, co robi, jest czymś, co uważa za słuszne. Gdyby Ukraina chciała przestać mieć  wojnę w swoich granicach , mogliby to zrobić… Nie należy powstrzymywać rosyjskich sportowców, w tym kierowców, przed udziałem w zawodach sportowych – stwierdził Brytyjczyk.

Jego wypowiedź dotycząca zakazu startu dla sportowców z Rosji, idealnie zbiegła się w czasie z pewnym ogłoszeniem. Mowa tu o kierowcy F3 Alexandrze Smolyarze. Rosjanin ze względu na narodowość, nie będzie mógł wziąć udział w nadchodzącej rundzie na torze Silverstone.  I to nawet pomimo faktu, iż startuje on pod neutralną flagą. Jego miejsce w ekipie MP Motorsport zajmie Rumun Filip Urgan.

 

Na słowa Ecclestone”a zareagowała F1 wydając oświadczenie.

Komentarze Berniego Ecclestone’a są jego osobistymi poglądami i bardzo wyraźnie kontrastują z pozycją współczesnych wartości naszego sportu – możemy w nim przeczytać. Jak widać po raz kolejny, Brytyjczyk twierdzi iż przyjąłby kulkę za prezydent Rosji, jakby tylko mógł.

Nie pierwszy raz Ecclestone wspiera i popiera Putina

Były szef F1 nie ukrywa swoich dobrych relacji z prezydentem Rosji. Kilka lat temu Ecclestone publicznie przyznał, iż Putin robi dobrą robotę z „homopropagandą”, po tym jak w życie weszły ustawy wręcz dyskryminujące homoseksualistów. Stwierdził wówczas, iż ” Putin chce chronić najmłodszych Rosjan przed szkodliwymi skutkami wulgarnej homopropagandy i za to należy mu się wielki szacunek.”

ZOBACZ TAKŻE
Były szef Formuły 1 broni Putina. "To bardzo honorowy człowiek"

Z kolei kilka miesięcy temu, 91-latek stwierdził iż jego przyjaciel to „bardzo honorowy człowiek” i nie wie za co spotkała go taka fala krytyki. Więcej na ten temat przeczytacie powyżej. Wystarczy kliknąć w odnośnik. 

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Reklama
Reklama