Czego szukasz?

Załóż konto w Betfan!

Inne

Navitel zaprezentował R33. To minimalistyczna kamerka z łącznością wi-fi

Navitel wprowadził właśnie do sprzedaży nowy wideorejestrator – R33. Jest to drugi w ofercie producenta model rejestratora jazdy bez wbudowanego ekranu, zarządzany z poziomu aplikacji mobilnej Navitel DVR Center.

navitel r33
Fot. Navitel

Navitel R33 – co warto wiedzieć?

Navitel R33 został wyposażony w sensor optyczny GC2053 z technologią Night Vision. Zapewnia on szczegółowe nagrania również w warunkach słabego oświetlenia. Filmy rejestrowane są w rozdzielczości 1920×1080 Full HD, w 30 klatkach na sekundę i zapisywane na karcie pamięci o maksymalnej pojemności 128 GB.

Kąt widzenia obiektywu 124° oraz szklana optyka zapewniają nagrywanie wysokiej jakości materiałów wideo, z uwzględnieniem tego, co dzieje się na drodze, sąsiednich pasach ruchu oraz poboczu. Uchwyt kamery ma opcję rotacji pionowej w granicach 95°, umożliwiając dostosowanie nachylenia obiektywu do potrzeb własnego auta. W urządzeniu zastosowano procesor MSTAR SSC333, który odpowiada za jego poprawną pracę.

ZOBACZ TAKŻE
Navitel R66 2K – kamera samochodowa 2K sterowana za pomocą aplikacji mobilnej

Bez wbudowanego ekranu – jak to działa?

Navitel R33 w pełni zarządza się za pomocą dedykowanej aplikacji na smartfon Navitel DVR Center. Wystarczy pobrać aplikację na swój telefon i połączyć się z wideorejestratorem poprzez Wi-Fi. Wtedy można zmieniać ustawienia kamery, oglądać filmy w czasie rzeczywistym oraz je udostępniać.

Urządzenie włącza się automatycznie po uruchomieniu zapłonu i rozpoczyna rejestrowanie wideo (Auto-Start). W przypadku wykrycia zderzenia lub innego wstrząsu aktywowany jest czujnik przeciążeń (G-Sensor). Odpowiada on za nagranie filmu, a także zapisanie go na karcie pamięci i zabezpieczenie przed usunięciem.

Model R33 umożliwia również rejestrację obrazu po wyłączeniu zapłonu, w celu ochrony auta na parkingu. Dla poprawnego działania trybu parkingowego trzeba podłączyć kamerę do stałego źródła zasilania poprzez Navitel Smart Box Max. To po prostu firmowy adapter zasilania do wideorejestratorów albo innych urządzeń.

ZOBACZ TAKŻE
TEST | Navitel MR150 NV - lusterko z wideorejestratorem. Nocą też daje radę

Co znajduje się w zestawie?

W zestawie oprócz wideorejestratora znajdują się: ładowarka samochodowa 12/24 V, uchwyt samochodowy, czytnik kart pamięci, ściereczka z mikrofibry, instrukcja obsługi, karta gwarancyjna i licencja nawigacyjna na smartfon/tablet z mapą 47 krajów.

Navitel R33 dostępny jest w sieci sklepów Media Expert i serwisie Allegro. Sugerowana cena wideorejestratora wynosi natomiast 199 złotych.

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Reklama
Reklama