Czego szukasz?

F2

F2: Logan Sargeant z PP we Francji | Analiza kwalifikacji

Logan Sargeant okazał się najszybszy w trzymających w napięciu do samego końca kwalifikacjach. Różnice w czołówce były naprawdę minimalne. Drugiemu Ayumu Iwasie zabrakło 6 tysięcznych sekundy, zaś trzeciemu Frederikowi Vestiemu 29 tysięcznych sekundy. Co jeszcze działo się w sesji kwalifikacyjnej F2 na Paul Ricard? O tym w analizie.

Logan Sargeant wygrał kwalifikacje F2
Fot. Logan Sargeant / Twitter

Logan Sargeant wygrał kwalifikacje

Logan Sargeant wyraźnie się rozkręca. Amerykanin po świetnych kwalifikacjach zdobył drugie pole position w sezonie, pokonując Ayumu Iwasę o zaledwie 6 tysięcznych sekundy. Kierowca Carlina od samego początku pokazywał się świetnie, a na ostatnim okrążeniu udało mu się złożyć kółko, które dało mu wygraną. Drugi Iwasa miał ogromnego pecha, bowiem nie zdążył zacząć ostatniego okrążenia. Japończyk stracił tym samym szansę na pierwsze PP, ale wcześniejsze okrążenie dało mu drugie miejsce. Bardzo blisko do wygrania był także Frederik Vesti. Duńczyk zajął trzecie miejsce, ze stratą ledwie 0.027 sekundy do Sargeanta.

 


 

Największe rozczarowanie: Dennis Hauger

Po raz kolejny w tym sezonie Prema nie może zaliczyć kwalifikacji do udanych. Od samego początku weekendu nie radzili sobie najlepiej. Nie zmieniło się to w kwalifikacjach i obaj kierowcy obrońców tytułu nie mieli tempa. Na dodatek na osiem minut przed końcem sesji awaria dotknęła Dennisa Haugera, przez co ten stracił szansę na poprawę w drugich przejazdach. Norweg skończył ledwie na 17. miejscu, a Daruvaloi udało się wykręcić 10. czas. To oznacza, że właśnie Hindus wystartuje w sprincie z pole position. Mimo to po obrońcach mistrzowskiego tytułu powinno się spodziewać wiele więcej.

 

Dramatyczna końcówka sesji

Przez czerwoną flagę wywołaną po awarii Dennisa Haugera, kierowcy musieli śpieszyć się, by wykonać dwa przejazdy szybkie okrążenia. Po pierwszych mierzonych okrążeniach wszyscy zawodnicy wykonywali tz. okrążenia schładzające, przygotowując bolidy i opony do decydujących ostatnich przejazdów. To spowodowało, że nie wszyscy zdążyli przekroczyć linię mety przed końcem czasu, przez co nie wykonali okrążeń na sam koniec sesji. Wśród pechowców znalazł się m.in. Ayumu Iwasa, który prawdopodobnie stracił tym samym zwycięstwo, bowiem to on był najszybszy przed ostatnimi okrążeniami.

ZOBACZ TAKŻE
GP Francji: Przewodnik kibica przed weekendem

Ogromny pech Enzo Fittipaldiego

Enzo Fittipaldi jest jednym z największych zaskoczeń tego sezonu F2, ale kwalifikacji we Francji nie może zaliczyć do udanych. Z początku wszystko wyglądało świetnie. Brazylijczyk wykręcał bardzo dobre czasy, cały czas znajdując się w czołowej dziesiątce. Wszystko przerwała awaria w połowie sesji, przez którą Fittipaldi nie mógł wyjechać na ostatnie przejazdy. Z tego powodu kierowca Charouza zajął 14. pozycję, podczas gdy mógł spokojnie zawalczyć o pozycję w pierwszej dziesiątce.

 

 

Klasyfikacja generalna po kwalifikacjach we Francji

Cztery punkty dla Logana Sargeanta zbliżają go do pierwszej dwójki w klasyfikacji. Do drugiego Pourchaire’a traci 20 punktów, zaś do Drugovicha aż 60. Jeżeli wszystko pójdzie po myśli kierowcy akademii Williamsa, te różnice powinny zmniejszyć się po wyścigu głównym. Drugovich zajął w kwalifikacjach czwarte miejsce, a Pourchaire szóste, co daje nadzieję na

ZOBACZ TAKŻE
Klasyfikacja generalna F2 2022. Sprawdź aktualną sytuację w tabeli

Co jeszcze przed nami na Paul Ricard?

Jutro, 23 lipca, o godzinie 18:00 odbędzie się wyścig sprinterski. Z pierwszego rzędu wystartują Jehan Daruvala i Liam Lawson, zaś drugi rząd należy do zespołu Hitech. Cała czwórka jest bardzo blisko siebie w punktacji, więc można się spodziewać między nimi ostrej walki. Na pewno nie odpuści także Theo Pourchaire, który wystartuje z piątej pozycji i jeżeli chce jeszcze walczyć o tytuł, powinien tę pozycję poprawić.

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama