Connect with us

Czego szukasz?

Samochody

Explorer z bardziej wyrazistym przodem i gigantycznym ekranem. Na razie tylko dla Chińczyków

Większa osłona chłodnicy, szersze tylne światła i system informacyjno-rozrywkowy z gigantycznym, 27-calowym ekranem dotykowym dla kierowcy i pasażera. To najważniejsze elementy faceliftingu Forda Explorera dla klientów w Chinach.

ford explorer 2023 chiny
Fot. Ford

Bardziej chiński Ford Explorer

Ford mówi o modernizacji Explorera w Chinach jako o zupełnie nowym modelu, co jest rzecz jasna totalną bzdurą. Już na pierwszy rzut oka widać, że jest to „tylko” rozbudowana kuracja odmładzająca. Wprowadza drobne zmiany w wyglądzie zewnętrznym i jedną poważną zmianę, jeśli chodzi o wnętrze. 

Przednia maskownica jest teraz bardziej widoczna i ma znacznie więcej chromu. Nie możemy oprzeć się wrażeniu, że chińscy klienci po prostu go kochają. Towarzyszą jej przeprojektowane reflektory LED, a z boku można zauważyć zupełnie nowy wzór 20-calowych kół. 

ford explorer 2023 chiny

Fot. Ford

Przy modernizacji nie zapomniano także o tyle samochodu. Najbardziej widoczną z pewnością szersze, zorientowano poziomo i mocno przegubowe lampy, które sięgają aż do boków nadwozia. Ta zmiana akurat nam się nie do końca podoba i kojarzy z chińskimi modelami, ale to przecież właśnie facelifting dla Chin.

ZOBACZ TAKŻE
TEST | Ford Explorer 3.0 V6 PHEV 457 A10 AWD - skradł moje serce

Najważniejsze w środku

Najważniejsza zmiana kryje się jednak w środku i dotyczy multimediów. W samochodzie pionowo zorientowany ekran systemu multimedialnego – który znamy choćby z europejskiego Explorera – został zastąpiony 27-calowym dotykowym wyświetlaczem, który biegnie wzdłuż niemal całej deski rozdzielczej. No dobra, może trochę przesadziliśmy, ale jego rozmiar jest po prostu przytłaczający.

Rzecz jasna nowy ekran systemu informacyjno-rozrywkowego pochłonął zdecydowaną większość fizycznych przycisków. Dostrzegamy bowiem ledwie kilka z nich pod nawiewem umieszczonym w konsoli centralnej. 

ford explorer 2023 chiny

Fot. Ford

Póki co nie mamy pojęcia, czy Explorer w takiej wersji pojawi się także w USA i Europie. Przypomnijmy bowiem, że trwają intensywne prace nad w pełni elektrycznym Explorerem. Ten miał być pokazany już w 2023 roku, ale ostatecznie jego premierę przesunięto na 2024 rok. Ford do 2024 roku chce wprowadzić w Europie kilka nowych modeli elektrycznych – zarówno osobowych, jak i użytkowych – ale Explorer jest pod koniec tej listy. Po Mustangu Mach-E, E-Transicie i E-Transicie Customie najszybciej zobaczymy w pełni elektryczną wersję Pumy. 

Reklama