Czego szukasz?

Załóż konto w Betfan!

F4

Kacper Sztuka z trzecim czasem na testach F4 w Austrii

Właśnie zakończyły się testy Włoskiej F4 na torze Red Bull Ring. W nich Kacper Sztuka wykręcił czas dający mu 3. miejsce na koniec zajęć.

Kacper Sztuka Red Bull Ring
Fot. US Racing

Polak bardzo dobrze zaprezentował się na testach

Kacper Sztuka to kierowca, który znakomicie rozpoczął sezon Włoskiej F4. Polski kierowca bowiem 2-krotnie stanął na podium w Imoli z czego raz wygrał, a w Misano otarł się o miejsce w czołowej trójce. Jednak jak się potem okazało reprezentant ekipy US Racing, może nie dokończyć sezonu w najsilniejszej serii F4. Wszystkiemu winna jest sytuacja z finansami Polaka. Z tego powodu zawodnik musiał ograniczyć testy do minimum, a w dodatku co wyszło na jaw także i rywalizację w ADAC F4. 

ZOBACZ TAKŻE
Włoska F4: Wszystko, co musisz wiedzieć o serii Kacpra Sztuki

Jak się jednak okazuje są i dobre wieści. Polak wziął udział w testach F4 na torze Red Bull Ring. W związku z tym, iż w sesji wzięło udział aż 39 kierowców, organizatorzy postanowili rozdzielić kierowców na dwie grupy. Sztuka trafił do grypy A. W niej 16-latek wykręcił drugi czas, będąc wolniejszym tylko od swojego partnera z zespołu. Mowa tu o Alexie Dunnie, który kilka dni temu zajął miejsce na podium w Brytyjskiej F4. Ostatecznie na koniec dnia Sztuka po zsumowaniu czasów zajął 3. miejsce. W międzyczasie szybszy czas od niego wykręcił kolejny z kierowców ekipy US Racing, czyli Marcus Armand. Warto jednak zaznaczyć, iż w sesji nie brali udział zawodnicy Premy. Andrea Kimi Antonelli w ten weekend startuje w ADAC F4, a Rafael Camara siedzi na kwarantannie, gdyż zostało potwierdzone, że Brazylijczyk zaraził się koronawirusem.

Wakacje w pełni, ale mimo to nie próżnujemy. Wspólnie z US Racing wykonaliśmy kawał dobrej roboty w czasie dwóch dni testów przed wrześniową rundą na Red Bull Ring – ocenił Sztuka  2 dni testów.

W końcu jakieś pozytywne informacje

Samo wzięcie udziału w testach Sztuki to bardzo dobry prognostyk. Każda taka sesja bowiem nie jest darmowa, więc przynajmniej na razie jego sytuacja finansowa zapewne ustabilizowała się. Dodatkowo jak dobrze wiemy Włoska F4 powraca do rywalizacji dopiero we wrześniu. Tym samym bardzo ważne jest, aby odpowiednio przygotować się do powrotu na tor.

Uwaga! Osoby zainteresowane wspieraniem kariery Kacpra Sztuki zapraszamy na stronę polskiego zawodnika w serwisie Patronite. Każdy z was może przyczynić się do dalszego rozwoju naszego kierowcy w seriach juniorskich i nie tylko.

 

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Reklama
Reklama