Connect with us

Czego szukasz?

powered by Advanced iFrame. Get the Pro version on CodeCanyon.

F2

Szokujący powrót do F2. Calderon zastąpi Bolukbasiego

Tatiana Calderon powraca do F2. Kolumbijka zastąpi w ekipie Charouz Racing System Cema Bolukbasiego. Biorąc pod uwagę jej sytuacje z kilku ostatnich tygodni, jest to z pewnością wielka niespodzianka.

Tatiana Calderon powrót do F2
Fot. Penske Entertainment

Nieudana przygoda w Japonii i USA

Tatiana Calderon, po tym jak w 2019 rokumnie wywalczyła ani jednego punktu w F2, postanowiła spróbować nowych wyzwań. Kolumbijka w sezonach 2020 i 2021, rywalizowała w japońskiej Super Formule. Podopieczna Saubera poza jednym przebłyskiem nie pokazała tam niczego. Podobnie było i w serii IndyCar. Calderon reprezentowała tam zespół należący do legendy amerykańskiego motorsportu A.J-a Foyta. 

ZOBACZ TAKŻE
"Liczę, że zainspiruję dziewczyny". Tatiana Calderon o celach I WYWIAD

29-latka była zawodniczką końca stawki. Je najlepszym wyścigiem było 15. miejsce podczas niezwykle deszczowego wyścigu w Indianapolis. Po tym jak firma ROKiT zaprzestała ją sponsorować, Kolumbijka odeszła z mistrzostw. Co ciekawe miała ona także epizod w FIA WEC. W 2020 wystartowała chociażby w Le Mans 24h.

Rychły powrót

Po tym jak ekipa Charouz Racing System zwolniła Cema Bolukbasiego, Czesi zwrócili się z prośbą o jazdę właśnie do Calderon. Kolumbijka tym samym po ponad dwóch latach powróci do rywalizacji w bezpośrednim przedsionku F1.

Jestem niezmiernie wdzięczna i szczęśliwa, że wróciłam do ścigania. Nigdy nie sądziłam, że będę miała drugą szansę. Czułam się, jakbym miała niedokończone sprawy, które już zaczęły się w 2019 roku. Tydzień temu nie miałam zielonego pojęcia co ze sobą zrobić. Siedziałam w domu myśląc, że nie będę się ścigała przez kolejne sześć miesięcy, więc ostatnie kilka dni było szalone. Nagle, po skontaktowaniu się z różnymi ludźmi, aby sprawdzić, czy jest okazja na powrót, otrzymałam telefon z informacją, że powinnam pojechać do Europy. Wzięłam samolot, przyleciałam i grałam w domu w jedną z gier F1 z torem Spa, tylko po to, by być gotowym na wszelki wypadek. Jestem tutaj, aby cieszyć się tą możliwością ponownego ścigania się w F2. Nie mam żadnych oczekiwań, nie mam presji, po prostu spróbuję dostosować się tak szybko, jak będę mogła i zobaczę, gdzie będziemytak swój powrót do rywalizacji skomentowała sama zainteresowana.

Przed Tatianą Calderon stoi teraz bardzo ciężki zadanie. Partnerem z zespołu Kolumbijki będzie nie kto inny jak Enzo Fittipaldi, czyli jedna z największych rewelacji tego sezonu. Pewnie cichym celem 29-latki pewnie jest lepsze zainteresowanie się od Bolukbasiego. Ma na to 4 rundy. Czy tak będzie? Przekonamy się o tym już niebawem.

Skomentuj

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Reklama