Czego szukasz?

Załóż konto w Betfan!

F4

Hiszpańska F4: Triumf Bartera, pogoń Kucharczyka | Analiza 1. wyścigu

Hiszpańska F4 wróciła do rywalizacji. Zawody w Aragonii padły łupem Hugha Bartera, który do końca bronił się przed Nikolą Tsolovem. Podium uzupełnił Kirill Smal. Tymoteusz Kucharczyk z kolei po szalonej pogoni ostatecznie finiszował jako 5.

Hugh Barter Aragonia wygrana
Fot. Spanish F4

Najlepszy kierowca: Hugh Barter

Australijczyk prowadzenie objął już na pierwszym okrążeniu. Kierowca ekipy Campos zdołał śmiałym manewrem minąć Tsolova. Następnie Barter stopniowo powiększał swoją przewagę, aż do momentu neutralizacji. Po zjeździe samochodu bezpieczeństwa na zawodnika z Antypodów, nacierał jak tylko mógł Bułgar. Junior Alpine podjął nawet szaloną próbę wyprzedzania w ostatniej szykanie, gdzie obaj jeźdźcy omal siebie nawzajem nie rozbili. Dla Australijczyka to druga wiktoria w tym sezonie.

3. miejsce wywalczył za to Kirill Smal. Kirgiz kilkukrotnie spróbował minąć Tsolova, ale zrobił to bezskutecznie. 

Robert de Haan znowu w formie

Holender wyrasta na „Best of the rest” tego sezonu. Reprezentant ekipy Monlau Motorsport zdołał zakończyć pierwsze zmagania w Aragonii na znakomitej 4. pozycji. Pod sam koniec zawodów, de Haan na krótką chwilę zrównał się ze Smalem. Reprezentant Kirgistanu zdołał jednak obronić się przed atakiem ze strony bohatera akapitu. 

Szalona pogoń Tymoteusz Kucharczyka

Polski kierowca miał wielkie problemy zaraz po starcie. W bolidzie reprezentanta ekipy MP Motorsport zacięło się sprzęgło i uczeń Roberta Kubicy nie był w stanie dobrze wystartować. Kucharczyk spadł na 15. miejsce. Młody Polak jednak się nie poddał i robił wszystko co w jego mocy, aby odrobić straty. Misja ta zakończyła się powodzeniem. Po naprawdę fenomenalnej jeździe, zawodnik ścigający się dla holenderskiej stajni wyścigowej, zdołał zakończyć wyścig na 5. lokacie. 

ZOBACZ TAKŻE
Gdzie oglądać Hiszpańską F4 z Kucharczykiem? [transmisja, live, stream]

Największe zaskoczenia: Théophile Naël i Ricardo Escotto

Obydwaj kierowcy mają naprawdę wielkie powody do radości. Zarówno Francuz jak i Meksykanin zdołali wywalczyć swoje pierwsze punkty na tym poziomie. W szczególności z takiego obrotu spraw może być zadowolony rodak Sergio Pereza. Escotto bowiem przebił się na 9. miejsce po starcie z 18. pola startowego. Dodatkowo kierowca z Meksyku wywalczył pierwsze punkty także dla ekipy Cram-Pinnacle. To samo osiągnięcie, ale dla zespołu Sainteloc Racing zdobył wspomniany reprezentant Trójkolorowych. Zobaczymy, czy duet ten pójdzie za ciosem w kolejnych wyścigach.

Barter ucieka od Polaka

W klasyfikacji kierowców Nikola Tsolov ma ponad 100 punktów przewagi nad Barterem. Fenomenalny junior Alpine zgromadził do tej pory aż 257 punktów. Za nim w tabeli panuje walka o pozycję wicelidera. Australijczyk, który ma w dorobku 143 punktów, posiada 18-punktową przewagę nad Kucharczykiem. Polski kierowca musi się spiąć, aby odrobić do niego straty. Blisko jest także w walce o 4. miejsce. Smal ma już na widelcu Kelstrupa. Pełne zestawienia znajdziecie w poniższym materiale – wystarczy kliknąć „zobacz także”.

ZOBACZ TAKŻE
Klasyfikacja generalna Hiszpańskiej F4 2022. Sprawdź pozycję Kucharczyka

Dalszy układ weekendu

Do rozegrania zostały jeszcze jedne kwalifikacje i 2 wyścigi.

ZOBACZ TAKŻE
Gdzie oglądać Hiszpańską F4 z Kucharczykiem? [transmisja, live, stream]

Faworytami do walki o wygrane są tradycyjnie Barter, Tsolov i Kucharczyk. Nie należy jednak skreślać także de Haana i Smala. Czy ci zawodnicy udowodnią swoją wartość? O tym przekonamy się już wkrótce.

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama