Connect with us

Czego szukasz?

F4

Hiszpańska F4: Kucharczyk 3. w kwalifikacjach w Aragonii

Nikola Tsolov, Hugh Barter i Tymoteusz Kucharczyk – to wielka czwórka tegorocznego sezonu Hiszpańskiej F4. Zawodnicy ci, potwierdzili to podczas czasówki na torze Motorland Aragon. Czas na małe podsumowanie sesji.

Tsolov i wygrana
Fot. Alpine Junior Team

Wielka trójka znowu poza zasięgiem

Nikola Tsolov, Hugh Barter i Tymoteusz Kucharczyk w tym sezonie Hiszpańskiej F4 rozdają karty. Potwierdziło się to podczas kwalifikacji do pierwszego wyścigu na torze Motorland Aragon. Bułgar po raz 11. w tegorocznej kampanii, wywalczył pole position. Junior Alpine, nawet gdy słabiej rozpoczyna dany weekend, to jest w stanie podnieść się w kluczowym momencie. 

Australijczyk, który jest przecież wiceliderem mistrzostw wcale nie jest gorszy. Kierowca startujący także i we Francuskiej F4 zajął 2. miejsce. Barter jest jednym z objawień tegorocznego sezonu Hiszpańskiej F4. Mało kto, przypuszczał przed sezonem, że zdoła walczyć w czołówce. 

Na słowa uznania zasługuje także Tymoteusz Kucharczyk. Reprezentant ekipy MP Motorsport uzupełnił czołową 3. Podopieczny Roberta Kubicy jest w wielu zawodach jedynym kierowcą, który potrafi przedzielić duet z Campos Racing.

Zwyżka formy Roberta de Haana

Holender w ostatnich tygodniach prezentuje się bardzo dobrze. Podczas poprzedniego wyścigu w Belgii, de Haan zdołał stanąć na podium. Teraz w kwalifikacjach do pierwszej rywalizacji na torze Motorland Aragon, zawodnik stajni Monlau Motorsport po raz kolejny pozytywnie zaskoczył. 7. miejsce to znakomity rezultat, zwłaszcza gdy weźmiemy pod uwagę fakt, iż 16-latek zdołał wyprzedzić kilku zawodników zarówno ekipy Campos Racing jak i MP Motorsport.

ZOBACZ TAKŻE
Hiszpańska F4: Tymoteusz Kucharczyk najszybszy w treningu

Na przeciwległym biegunie jest z kolei Ricardo Escotto. Meksykanin, który błysnął dobrym tempem w pierwszym treningu, tym razem nie zwojował niczego. 18. lokata nie jest z pewnością jego wymarzoną. Niemniej musi on zaakceptować taki stan rzeczy.

Wkrótce pierwszy wyścig

To jeszcze nie koniec emocji związanych z rywalizacją w Aragonii. Jeszcze dziś – w sobotę – 3 września, o godzinie 18:10 startuje pierwszy wyścig. Wielkim faworytem wydaje się Nikola Tsolov. Aktualny lider mistrzostw poza inauguracją sezonu w Portimao, nie popełnia żadnych błędów. Świadczy o tym seria ośmiu zwycięstw z rzędu. Mimo wszystko nie należy skreślać zarówno Bartera i Kucharczyka. Duet ten walczy o wicemistrzostwo, a przecież wkraczamy już w decydującą fazę sezonu. 

ZOBACZ TAKŻE
Gdzie oglądać Hiszpańską F4 z Kucharczykiem? [transmisja, live, stream]

Wyniki pierwszych kwalifikacji na Motorland Aragon

Kwale Aragonia 2022 wyniki Hiszpańska F4

Fot. Spanish F4

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama