Czego szukasz?

Załóż konto w Betfan!

F4

Kacper Sztuka pojedzie w Austrii. Polak znalazł nowych sponsorów

Kacper Sztuka pomimo wcześniejszych wątpliwości wystąpi podczas rundy Włoskiej F4 na torze Red Bull Ring. Jak dokładnie wygląda sytuacja Polaka? Tego dowiecie się z naszego materiału.

Kacper Sztuka nowi sponsorzy
Fot. Kacper Sztuka Racing

Stały niepokój w kontekście startów

Kacper Sztuka znakomicie rozpoczął tegoroczny sezon Włoskiej F4. Kierowca z Cieszyna na torze Imola zdołał 2-krotnie stanąć na podium, z czego raz wygrał. Miało to miejsce w czasie ostatniego wyścigu tamtego weekendu. Reprezentant ekipy US Racing przez cale zawody dzielnie bronił się przed juniorem Ferrari Rafaelem Camarą i dowiózł jakże cenne zwycięstwo. Dodatkowo cieszynianin świetnie prezentował się w ADAC F4, gdzie na torze Spa zajął 2. miejsce. Kilka tygodni później 16-latek w jednym z wywiadów dla F1 Feeder Series powiedział, że nie wie czy z powodu problemów finansowych dokończy kampanię. Sam zaineresowany wyznał, że kłopoty finansowe zmusiły go do zrezygnowania ze startów w ADAC F4 na pełen etat. Tym samym stracił on chociażby możliwość nabicia sobie kolejnych punktów do superlicencji, czy zbierania większego doświadczenia.

Co nowego u zawodnika?

Od tamtej pory nie wiele się zmieniło. Sztuka co prawda z powodzeniem zdołał wziąć udział w testach na torze Red Bull Ring, oraz rundzie ADAC F4 na Lausitzringu, lecz do tej pory nie zdołał on znaleźć budżetu na dokończenie sezonu. Pojawiło się jednak światełko w tunelu. Zawodnik zespołu należącego do Ralfa Schumachera i Gerharda Ungara, został zasponsorowany przez dwa podmioty. Mowa tu o firmach Tenutado i Zabłocki. Dodatkowo bohater materiału wspierany jest przez firmy Tork i drew-lech. Dzięki im zaufaniu, nastolatek będzie mógł wystartować podczas nadchodzącej rundy w Austrii na torze Red Bull Ring.

ZOBACZ TAKŻE
Kacper Sztuka z trzecim czasem na testach F4 w Austrii

Z informacji, które otrzymaliśmy od kierowcy wynika, iż trwają próby znalezienia budżetu na dwie ostatnie rundy sezonu, które odbędą się w Mugello i na Monzie w październiku. Start w tych dwóch weekendach wyścigowych nie jest bowiem dla niego pewny. Wszystko zależy od tego, czy znajdą się kolejni sponsorzy, którzy obdarzą go zaufaniem. 

 

 Uwaga! Osoby zainteresowane wspieraniem kariery Kacpra Sztuki zapraszamy na stronę polskiego zawodnika w serwisie Patronite. Każdy z was może przyczynić się do dalszego rozwoju naszego kierowcy w seriach juniorskich, prowadzących ku Formule 1 i nie tylko.

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama