Czego szukasz?

Załóż konto w Betfan!

F4

Kacper Sztuka z kolejnym fenomenalnym wynikiem

Za nami kolejny wyścig Włoskiej F4. Na Red Bull Ringu, Kacper Sztuka po raz kolejny zachwycił. Polski kierowca zajął bowiem 4. miejsce, a jego jazda była bardzo odważna.

Kacper Sztuka P4 Austria
Fot. US Racing

Kierowca z Cieszyna nie zawodzi

Kacper Sztuka w tym sezonie liczy się w walce o zajęcie miejsca w czołowej 5. w klasyfikacji kierowców. 16-latek regularnie punktuje, a także co pokazały zmagania na Imoli, Polak potrafi wygrywać i stawać na podium. Reprezentant US Racing podczas pierwszego dla siebie wyścigu w Austrii, zdołał wpaść na metę jako 4. Dodajmy do tego, iż zawody to rozgrywano na mokrej nawierzchni, z czym nie każdy kierowca sobie radził.

ZOBACZ TAKŻE
Gdzie oglądać Włoską Formułę 4 z Kacprem Sztuką? [stream, live]

Wspaniała jazda zarówno defensywna jak i ofensywna

Cieszynianin przez cały wyścig miał ręce pełne roboty. Na początku zmagań Polaka chciał minąć Conrad Laursen. Duńczyk jednak popełnił błąd i wpadł w żwir. Z kolei pod koniec wyścigu Sztuka popisał się gigantyczną odwagą. Polak pomimo bycia spychanym na trawę przez Jamesa Whartona, nie ugiął się i minął Australijczyka. To pozwoliło mu na zajęcie znakomitej 4. lokaty w finalnym rozrachunku.

Tor był bardzo mokry, ale zaczął przesłuchać na tyle, że na końcu pojawiły się suche miejsca w niektórych zakrętach. Kiedy walczyłem z Laursenem w 4. zakręcie chciał on pojechać po zewnętrznej, ale przyczepność tam była bardzo niska przez co zwolnił w środku zakrętu i mogłem obronić pozycje. Pod sam koniec wyścigu po dobrym wyjściu z pierwszego zakrętu wysunąłem się po prawej Whartona. Próbował zepchnąć mnie na trawę, ale trzymałem cały czas pełny gaz i wyprzedziłem go. W niedzielę znów wystartuję z P3, na ten moment spodziewamy się suchego wyścigu, więc mamy nadzieje na bardzo dobry wynik – opowiadał Sztuka specjalnie dla Motohigh.pl, który przed sobą ma jeszcze 2 zmagania na torze Red Bull Ring.

ZOBACZ TAKŻE
Klasyfikacja generalna Włoskiej F4 2022. Sprawdź pozycję Kacpra Sztuki

6. miejsce w klasyfikacji generalnej kierowców

Zawodnik startujący w zespole należącym do Ralfa Schumachera i Gerharda Ungara podczas obecnej kampanii zebrał już 100 punktów. Dzięki temu plasuje się on na 6. lokacie w mistrzostwach. Do 5. Charliego Wurza traci on zaledwie 14 „oczek”. Tym samym, jeżeli wszystko dobrze pójdzie to Polak powinien powalczyć z nim o 5. miejsce na koniec tego sezonu. 

ZOBACZ TAKŻE
Inny format weekendu Włoskiej F4. Co musisz o nim wiedzieć?

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama