Czego szukasz?

Załóż konto w Betfan!

Formuła 1

Oficjalnie: Mistrz F2 Felipe Drugovich dołączył do Astona Martina

Plotki się sprawdziły. Felipe Drugovich został członkiem akademii Astona Martina. Brazylijczyk nie ukrywał podekscytowania nową szansą i od razu określił swoje cele.

Drugovich Aston Martin
Fot. Dutch Photo Agency

Fenomenalny sezon w wykonaniu Brazylijczyka

Felipe Drugovich to kierowca, który w CV ma kilka sukcesów. Zawodnik z Kraju Kawy chociażby ma na koncie mistrzostwo Euroformuły Open oraz tytuł II wicemistrza w ADAC F4. Niedawno 22-latek przypieczętował mistrzowski tytuł w F2. „Drugo” co prawda potrzebował do tego trzech sezonów, lecz od początku swojej przygody na tym poziomie, pokazywał on wielki talent. W 2020 roku reprezentant ekipy MP Motorsport w swoim debiutanckim sezonie wygrał aż 3 wyścigi. Drugovich na sezon 2021 przeniósł się do ekipy Uni-Viruosi, gdzie zawiódł. Jednak jak się okazało powrót do holenderskiej stajni wyścigowej wyszedł mu na dobre. 22-letni kierowca w dotychczasowym średniaku wyczyniał prawdziwe cuda. 5-krotnie zdołał wygrać wyścigi i regularnie stawał na podium. Dzięki temu mistrzem został już na Monzy. Dla części ekspertów wielką niespodzianką jest to, iż zdołał on osiągać takie rezultaty w zespole, który do niedawna był jednym z najgorszych w stawce.

Szansa od losu

Od kilku tygodni pojawiały się plotki, iż Drugovich rozmawia z kilkoma zespołami na temat możliwości zostania kierowcą testowym. Finalnie takowe porozumienie osiągnął z Astonem Martinem. W wyniku umowy zawartej pomiędzy stronami, kierowca z Kraju Kawy został juniorem brytyjskiego zespołu. W tym roku zobaczymy go w akcji podczas jednego z piątkowych treningów, a w dodatku wystąpi on w czasie posezonowych testów. Z kolei w 2023 roku ma on odbyć szereg testów. Sam zainteresowany jest bardzo zadowolony z takiej szansy.

ZOBACZ TAKŻE
Brazylijski szturm na F1. Czy juniorzy nawiążą do sukcesów rodaków?

Zostanie członkiem Programu Rozwoju Kierowców Astona Martina w F1 to dla mnie fantastyczna okazja – i tylko dodaje do tego, co było niezwykle udanym i produktywnym sezonem 2022. Zwycięstwo w Formule 2 od dawna uważane jest za najlepszy możliwy wynik, aby powalczyć o F1,. Moją rolę tu postrzegam jako dającą mi wszystkie narzędzia do wykonania kolejnego, kluczowego kroku. Dla mnie rok 2023 będzie okazją do uczenia się nowych rzeczy: będę pracować z zespołem F1, ale moim głównym celem jest nauka i rozwój jako zawodnik. Mam nadzieję, że w przyszłości da mi to możliwość ścigania się w Formule 1 – stwierdził Brazylijczyk.

Zobaczymy co wyniknie z tej współpracy. Należy bowiem pamiętać, że obaj etatowi kierowcy Astona Martina mają długie kontrakty. Tym samym kierowca z Kraju Kawy będzie musiał sobie nieco poczekać na fotel.

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama