Connect with us

Czego szukasz?

F4

Włoska F4: Dunne wygrał, Sztuka piąty na Red Bull Ringu | Analiza 4. wyścigu

Alex Dunne zdołał odnieść swoje trzecie zwycięstwo w tym sezonie. Irlandczyk na mecie zameldował się przed Andreą Kimim Antonellim i Ugo Ugochukwem. Kacper Sztuka z kolei przez większość zawodów walczył o podium. Cieszynianin ostatecznie finiszował jako 5.

Dunne kolejna wygrana
Fot. AIC Motorsport

Najlepszy kierowca: Alex Dunne

Irlandczyk w tym sezonie jest jedną z gwiazd Włoskiej F4. 16-latek podczas tegorocznej kampanii zdołał bowiem wygrać 3 wyścigi, a w sześciu kolejnych stawał na podium. Kolega z zespołu Kacpra Sztuki podczas ostatniej gonitwy w Austrii okazał się ponownie najlepszy. Zawodnik z kraju ze stolicą w Dublinie zamienił pole position na wiktorię. Ogółem podczas zawodów na torze Red Bull Ring, Dunne zdołał wygrać 2-krotnie. Dzięki temu włączył się on do walki o wicemistrzostwo.

Najlepszy zespół: Prema

Włoska stajnia wyścigowa zaliczyła kolejny świetny wyścig. Andrea Kimi Antonelli w samej końcówce zmagań popisał się wieloma świetnymi manewrami. Dzięki temu Włoch finalnie uplasował się na 2. pozycji. Tuż za jego plecami dojechali Ugo Ugochukwu i James Wharton. Amerykanin podczas tego weekendu debiutował we Włoskiej F4. Protegowany Zaka Browna spisał się rewelacyjnie, gdyż w każdych zawodach w Austrii stawał on na podium. 

Conrad Laursen z kolei finiszował jako 6. Duńczyk co prawda nie punktuje tak jak jego koledzy z zespołu, lecz w ostatnich tygodniach robi progres. Z kolei to co stało się z Rafaelem Camarą zasługuje na osobny akapit.

Dobry wyścig Polaka

Kacper Sztuka z ostatniego wyścigu tego weekendu wywiózł 10 punktów. Polski kierowca przez większość zawodów jechał na fenomenalnej 2. lokacie. Cieszynianin został jednak ograny przez trio z Premy na przedostatnim okrążeniu. Wszystko rozpoczął Antonelli, który minął go w 3. zakręcie. Sztuka następnie próbował odbić pozycję, lecz wówczas reprezentant ekipy US Racing wyjechał na trawę. Wykorzystali to także Ugochukwu i Wharton. Jednak był to dobry weekend dla niego, bowiem polski zawodnik wywiózł z Austrii aż 47 punktów. Była to dla niego zdecydowanie najlepsza runda w tym roku. 

 

Uwaga! Osoby zainteresowane wspieraniem kariery Kacpra Sztuki zapraszamy na stronę polskiego zawodnika w serwisie Patronite. Każdy z was może przyczynić się do dalszego rozwoju naszego kierowcy w seriach juniorskich, prowadzących ku Formule 1 i nie tylko.

Rafael Camara znowu urwał skrzydło

Brazylijczyk podczas tego weekendu miał sporo pecha. Junior Ferrari w pierwszym wyścigu zderzył się z Taylorem Barnardem. Z kolei podczas ostatniej gonitwy uderzył on w tył jednego z kierowców tuż przed neutralizacją. Camara w efekcie był zmuszony zjechać po nowe skrzydło. Protegowany stajni z Maranello spadł przez to na ostatnie miejsce. Finalnie uplasował się na 13. pozycji. 

Klasyfikacja generalna: Dunne goni Camarę

O ile Antonelli nie musi martwić się o swoją lokatę w mistrzostwach, tak w walce o wicemistrzostwo zrobił się ścisk. Brazylijczyk, który do tej pory zebrał 201 punktów, ma 3 „oczka” przewagi nad Irlandczykiem. Jeżeli Dunne nadal będzie tak fruwał, to powinien odrobić do niego straty. Kacper Sztuka wyjeżdża z Austrii na 5. miejscu w tabeli. Cieszynianin traci do Jamesa Whartona 15 punktów. Zobaczymy, czy Polak zdoła to odrobić.

ZOBACZ TAKŻE
Klasyfikacja generalna Włoskiej F4 2022. Sprawdź pozycję Kacpra Sztuki

Następny przystanek: Monza

Zawodników Włoskiej F4 czeka teraz miesięczna przerwa. Wrócą oni jednak do rywalizacji w połowie października na torze Monza. Na włoskim torze zazwyczaj dobrze spisują się… kierowcy ekipy Jenzer Motorsport. Chociażby w 2020 roku Piotr Wiśnicki zajął tam 6. miejsce. Jak tym razem spiszą się Helwecie? Czy Antonelli zapewni sobie tam mistrzostwo? Czy Kacper Sztuka ponownie zachwyci? Jak będzie wyglądała walka Camary z Dunne’m? O tym przekonamy się już za kilka tygodni.

ZOBACZ TAKŻE
Kalendarz Włoskiej F4 2022. Gdzie i kiedy startuje Kacper Sztuka?

Wyniki ostatniego wyścigu Włoskiej F4 w Austrii

Wyniki 4 wyścigu Włoskiej F4 2022 Austria

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama