Czego szukasz?

Załóż konto w Betfan!

Kalendarz Włoskiej F4 2022. Gdzie i kiedy startuje Kacper Sztuka?

 

Kalendarz Włoskiej F4 2022 | Fot. ACI Sport

W tym roku kierowców Włoskiej F4 czeka 7 weekendów wyścigowych, co oznacza aż 21 wyścigów. Wśród torów są wszystkim dobrze znane obiekty, ale też takie, które niekoniecznie są kojarzone przez każdego fana. Czas dokładnie poznać kalendarz Włoskiej F4 na sezon 2022!

Duże nadzieje związane z polskim kierowcą

Oczy wszystkich polskich fanów motorsportu we Włoskiej F4 będą zwrócone ku Kacprowi Sztuce. Kierowca z Cieszyna drugi rok będzie uczestniczył w mistrzostwach. W tym sezonie oczekiwania są naprawdę wysokie, gdyż Polak będzie startował w jednym z najlepszych zespołów serii, US Racing. Niemiecka ekipa w poprzednim sezonie zajęła trzecie miejsce w klasyfikacji zespołów, zaś jeden z ich kierowców został wicemistrzem serii. Na podobne wyniki liczy Sztuka, który może włączyć się do walki o najwyższe cele. Taki wyczyn byłby nie lada osiągnięciem, gdyż Włoska F4 jest najlepszą z serii na tym poziomie, o czym świadczy fakt, że od początku istnienia serii aż 4 kierowców awansowało do Formuły 1.


 

ZOBACZ TAKŻE
Kacper Sztuka zdradził plany na 2022. Będzie walka o mistrzostwo?

Na jakich torach będzie ścigać się Włoska Formuła 4?

Pierwsza runda sezonu Włoskiej F4 odbędzie się na Imoli, gdzie będzie towarzyszyć serii FRECA. Drugi wyścig sezonu obejrzymy niecały miesiąc później w Misano, znanym z goszczenia wyścigów motocyklowych. Trzecia runda będzie miała miejsca na jednym z dwóch obiektów poza Włochami, bowiem wyścig odbędzie się na Spa-Francorchamps, gdzie równolegle rywalizować będą serie International GT Open, Euroformula Open i GT Cup Open. Za to czwarta runda to jedyny weekend gdzie będzie gościła tylko i wyłącznie Włoska Formuła 4.

Odbędzie się ona na torze Vallelunga, mało znanym szerszej publiczności. Następne lokalizacje są już zdecydowanie bardziej popularne, gdyż we wrześniu seria przenosi się na Red Bull Ring, drugi niewłoski tor w kalendarzu. W ten sam weekend na Austriackim obiekcie ścigają się FRECA, Euroformula Open, oraz International GT Series. Jak widać, kierowcy będą mieli wiele okazji zobaczyć od środka różne serie wyścigowe. Przedostatnia runda sezonu odbędzie się na Monzy, zaś sezon Włoskiej F4 zakończy się na Mugello, gdzie ponownie towarzyszyć będzie serii FRECA, która także tam kończy swoje mistrzostwa. 

ZOBACZ TAKŻE
Kalendarz FRECA 2022. Sprawdź, kiedy startują Biliński i Wiśnicki

Kalendarz Włoskiej F4

Pełną rozpiskę kalendarza Włoskiej F4 razem z datami i miejscami wyścigów znajdziecie poniżej. Wszystkie sesje są dostępne na oficjalnym kanale serii w serwisie YouTube.

Runda TorData
1.Imola Circuit6-8.05
2.Misano World Circuit3-5.06
3.Circuit de Spa-Francorchamps17-19.06
4.Vallelunga Circuit1-3.07
5.Red Bull Ring9-11.09
6.Autodromo Nazionale Monza7-9.10
7.Mugello Circuit21-23.10

5/5 (liczba głosów: 10)
Reklama