Connect with us

Czego szukasz?

F4

Szok w Hiszpanii. Główny rywal Kucharczyka został okradziony

W Hiszpanii doszło do kolejnej kradzieży mienia kierowcy wyścigowego. Hugh Barter, który jest głównym rywalem Tymoteusza Kucharczyka w Hiszpańskiej F4 stracił cały wyścigowy sprzęt.

High Barter i Tymek Kucharczyk
Fot. Spanish F4

Wspaniały sezon Australijczyka 

Hugh Barter w tym sezonie łączy starty w Hiszpańskiej F4 i Francuskiej F4. Kierowca z Antypodów w obu tych mistrzostwach spisuje się nieźle. W Hiszpanii jest zresztą głównym rywalem Tymoteusza Kucharczyka w walce o wicemistrzostwo. Kierowca ekipy Campos Racing w tym sezonie w obu dywizjach F4 wygrał łącznie 11 wyścigów. W niedawnym wywiadzie z F1 Feeder Series wyznał on, iż początkowo w tegorocznej kampanii mieliśmy oglądać go w serii FRECA. Zmienił on jednak zdanie pod koniec ubiegłego roku, gdyż rywalizacja na dwóch poziomach F4, była o wiele tańsza od szczebla wyżej. 

Gigantyczny dramat Bartera w Katalonii

Niestety plany Australijczyka odnośnie startów w kolejnych tygodniach mogą ulec zmianie. Podczas jedzenia posiłku w restauracji zlokalizowanej w Barcelonie, włamywacze zakradli się do jego auta. Następnie wybili szybę i ukradli wszystko co się da. Bilans strat jest przerażający. Barter stracił bowiem wszystkie kaski, kombinezony, rękawice, buty i system HANS. Na tym jednak się nie skończyło, gdyż zniknęły także jego dokumenty, laptopy, ubrania i portfel. Kierowca wstawił oświadczenie w tej sprawie na swoje profile w mediach społecznościowych.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez Hugh Barter (@hughbarterracing)

 

Natychmiastowa reakcja wpływowych ludzi

Na tą sytuację natychmiast zareagowali ludzie z samego centrum motorsportu, którzy także byli zszokowani tym co się stało. Pomoc w namierzeniu złodzieja obiecał chociażby sam szef Hiszpańskiej F4. Australijczyka ponadto wsparł obecny zawodnik FIA F3 – Hiszpan Pepe Marti, który co ciekawe także jest protegowanym ekipy Campos.

ZOBACZ TAKŻE
Tymoteusz Kucharczyk rusza na podbój F4. Co warto o nim wiedzieć?

W tym sezonie nie jest to niestety pierwsza sytuacja, gdy w Barcelonie został okradziony kierowca wyścigowa. Po tegorocznym GP Hiszpanii, udanym celem złodziei okazał się Niemiec Sebastian Vettel. Metoda była ta sama – w samochodzie 4-krotnego mistrza świata została wybita szyba, po czym włamywacze wzięli jego torbę. Dotychczas nie namierzono ich. Pozostaje mieć nadzieję, że zupełnie inaczej będzie w przypadku Bartera. Zawodnik ten dopiero rozpoczyna swoją przygodę z motorsportem, a tego typu akcje mogą znacząco zdemotywować go. 

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama