Connect with us

Czego szukasz?

F3

Charouz znowu zaskoczy? Mają na oku zaskakujące nazwisko

Alessandro Famularo w przyszłym sezonie prawdopodobnie będzie występował w F3. Wenezuelczyk startujący pod włoską flagą brał udział w posezonowych testach F3 z Charouz Racing System.

Famularo Monza F3
Fot. Dutch Photo Agency

Powrót po ponad roku

Alessandro Famularo w połowie sezonu 2021 musiał zawiesić karierę kierowcy wyścigowego ze względów finansowych. Wenezuelczyk startujący pod włoską flagę sensacyjnie powrócił do wyścigów. Uczeń Juana Pablo Montoyi wystąpił podczas finału sezonu F3 na torze Monza. Reprezentant ekipy Charouz Racing System w obu wyścigach finiszował jako 23. Po tych zmaganiach w jednym z wywiadów powiedział, że w przyszłym roku prawdopodobnie zobaczymy go w stawce F3.

To szaleństwo, ponieważ inne samochody nie mają tak dużej siły docisku i mocy, ale przede wszystkim najważniejsze, że byłem prawie półtora roku bez jazdy, więc to utrudniło mi życie. Przybywając na ostatni wyścig, rywale są już na maksymalnym poziomie, a ja byłem nowicjuszem. Oczekiwania były realistyczne, ale poprawiałem się z dnia na dzień. W kwalifikacjach zająłem ostatnie miejsce, lecz w zawodach mogłem śmiało walczyć z innymi. Moim celem na rok 2022 jest start w FIA F3. Single-seatery to coś co lubię – stwierdził sam zainteresowany w rozmowie z F1 Feeder Series.

Z Monzy do Hiszpanii

Kilka dni temu zakończyły się test F3 w Jerez. Famularo w nich ponownie reprezentował barwy czeskiej stajni wyścigowej. Jego kolegami z zespołu byli Matias Zagazeta, Emerson Fittipaldi Junior i Nicola Marinangeli. Z całego tego towarzystwa to właśnie Wenezuelczyk był najszybszy.

ZOBACZ TAKŻE
F3: Testy w Jerez zakończone. Co po nich wiemy? | Analiza

Jesteśmy już w zasadzie w 2023 roku i muszę powiedzieć, że prace przygotowawcze rozpoczęły się naprawdę pozytywnie. Zespół jak zwykle wykonał świetną robotę i mieliśmy czterech utalentowanych młodych kierowców, którzy pomogli nam w tym, rozwijając swoje umiejętności jazdy i zapoznając się z bolidami Formuły 3. Nadal mamy dużo do zrobienia, przed testami przedsezonowymi pod względem osiągów, którymi chcemy dysponować w następnym sezonie. Jestem przekonany, że moi ludzie wykonają świetną robotę, aby dać naszym kierowcom samochód zdolny do zdobywania punktów. Nie możemy się doczekać kolejnej kampanii – ocenił testy w wykonaniu swoich podopiecznych Antonin Charouz.

Biorąc pod uwagę jego wypowiedź a także plany Famularo, kierowca z Wenezueli zapewne będzie startował w F3. Czas pokaże czy faktycznie tak się stanie.

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama