Connect with us

Czego szukasz?

F4

Hiszpańska F4 w Barcelonie: Kucharczyk zapewnił sobie P3 w „generalce” | Analiza 1. wyścigu

Pierwszy wyścig na torze Catalunya nie przyniósł zbyt wielu emocji związanych z walką na torze. Jednak najważniejsze jest to, że reprezentant Polski – Tymoteusz Kucharczyk – zaliczył kolejne podium w sezonie. Zawody wygrał Nikola Tsolov, który uczył to już po raz 11. w sezonie. Jak poradziła sobie reszta stawki?

tymek kucharczyk barcelona 2022 podium f4
Fot. Tymek Kucharczyk / Facebook

Tymoteusz Kucharczyk przegrał walkę o 2. miejsce

Polak startował z 2. pola i utrzymywał swoją pozycję przez większość wyścigu. W pewnym momencie Kucharczyk był naciskany przez Kirilla Smala. Zespołowy kolega naszego reprezentanta swoją jazdą zmusił Kucharczyka do kilku błędów w postaci zablokowanego koła. Smal regularnie zmniejszał swoją stratę, by w końcu skutecznie zaatakować Polaka na prostej.

Najlepszy kierowca: Nikola Tsolov

Bułgar był poza zasięgiem obu zawodników MP Motorsport od początku do końca zawodów. Początkowo Nikolę Tsolova naciskał Tymoteusz Kucharczyk, ale ten ani razu nie dał się zmusić do błędu. Po zakończeniu neutralizacji przeżył nerwówkę, ponieważ Smal i Kucharczyk zaatakowali go na głównej prostej z obydwu stron, ale finalnie to on zmusił ich do walki ze sobą niż do ataku do 1. zakrętu. Później junior Alpine czynił to, do czego nas przyzwyczaił, czyli odjechał na bezpieczny dystans i wykręcił najszybsze okrążenie.

Wyróżniali się także… Smal, Nogales, Barter

Kirill Smal znakomicie wykorzystał nadarzającą się okazję i zajął 3. miejsce niedługo po starcie. Niezagrożony, dzięki swojej świetnej jeździe mógł skupić się na Kucharczyku goniącym Tsolova. Ostatecznie nacisk zawodnika reprezentującego Kirgistan opłacił się i to ponownie on został najlepszym zawodnikiem ekipy MP Motorsport. Ostatnie wyścigi w wykonaniu tego zawodnika powodują wielki podziw i uznanie. Dobrze poradził sobie również ponownie Daniel Nogales. Zawodnik zespołu Drivex awansował o 4 lokaty w stosunku do startu. Poważny awans zaliczył także Espirito Santo. Portugalczyk przesunął się o 4 pozycje. 

Należy też pochwalić walkę Hugh Bartera. Zawodnik z Antypodów zaliczył przygody po starcie, ale później bardzo aktywnie przebijał się w górę stawki. W pewnym momencie zawodnik Campos Racing zaatakował skutecznie Stromsteda, jadącego na 5. lokacie. Później do samego końca gonił Christiana Ho. Ostatecznie w ostatnich momentach rywalizacji to reprezentant Australii był górą i odrobił znaczną część strat. 

Najlepszy zespół: MP Motorsport

Po wielu wyścigach dominacji zespołów Camposu, w końcu MP Motorsport pokazało pazur. Tym razem w walce o podium liczyło się aż 3 reprezentantów tej stajni. Ostatecznie dwójka z nich dojechała na miejscu w czołowej trójce. Holenderski zespół był też najliczniej reprezentowanym w pierwszej dziesiątce. Jedynym czego zabrakło MP Motorsport było zwycięstwo. Jednak w tym roku nikt nie może znaleźć patentu na nowego mistrza, jakim już w Navarze został Tsolov. 

Największe zaskoczenie: Christian Ho

Innym zawodnikiem, na którego warto zwrócić uwagę, jest Christian Ho. Podczas weekendu w Navarze zawodnik z Singapuru pokazał kawał dobrej jazdy. W Barcelonie podtrzymał dobrą passę, wyrównując swój najlepszy wynik w sezonie. Jednak warto zwrócić uwagę, że mało brakowało, a zawodnik MP Motorsport dojechałby na 4. pozycji.

Największe rozczarowanie: Georg Kelstrup

Niestety, ale Duńczyk nie pokazał się z tak dobrej strony, jak jego rodak w Formule 1. Zawodnik Campos Racing, mimo startu z 7. pozycji, spadł na odległą 14. lokatę. To drugi najgorszy rezultat tego zawodnika w sezonie. W kolejnych startach prawdopodobnie spróbuj pokazać nam, że to był wypadek przy pracy.

Klasyfikacje generalne: Kucharczyk z pewnym 3. miejscem

Jeśli chodzi o klasyfikacje generalne to najważniejsze laury są już rozdane. Jednak najważniejszą dla nas informacją jest ta, że Tymoteusz Kucharczyk z przewagą 53 punktów nad Smalem, zapewnił sobie tytuł II wicemistrza serii. Valerio Rinicella zbliżył się na odległość 1 punktu do Kelstrupa w walce o 5. lokatę w klasyfikacji kierowców. Na czele „generalki” Tsolov i Barter byli zdecydowanie bezpieczni. Podobnie zresztą jak Campos Racing w klasyfikacji zespołowej.

Co czeka nas w kolejnych wyścigach?

Kolejne wyścigi mogą dać więcej emocji niż obecny. Kucharczyk z zapewnionym miejscem na podium, może pokusić się o bardziej odważną jazdę. Na pewno swoje racje chce udowodnić Smal, który wczuł się bardzo w rywalizację z Polakiem. Kolejny wyścig odbędzie się jutro, 13 listopada, o godzinie 11:15. Zapewne Tymoteusz Kucharczyk postara się o kolejny dobry wynik. Faworytem rywalizacji z całą pewnością będzie Nikola Tsolov, który po zapewnieniu sobie tytułu nie zwalnia tempa.

ZOBACZ TAKŻE
Gdzie oglądać Hiszpańską F4 z Kucharczykiem? [transmisja, live, stream]

Wyniki I wyścigu Hiszpańskiej F4 w Barcelonie

wyniki 1 wyścigu hiszpańska f4 barcelona 2022

Fot. livetiming.alkamelsystems.com

 

Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama