Connect with us

Czego szukasz?

Formuła 1

Co Logan Sargeant musi zrobić, aby dostać superlicencję?

Logan Sargeant ma niemalże pewne miejsce w składzie Williamsa na sezon 2023. Amerykanin musi jednak wywalczyć superlicencję. W tym materiale dokładnie omówimy, czego mu brakuje.

Logan Sargeant superlicencja
Fot. Williams

Już prawie w domu

Logan Sargeant jest o krok od uzyskania superlicencji. Kierowca z Florydy ma na swoim koncie 29 punktów do niej. Tym zostało mu jeszcze 11 „oczek” do tego, aby przyznać mu ją. Amerykanin 27 punktów wywalczył za swoje dobre wyniki w F3 w latach 2020 i 2021. W dodatku 2 pozostałe dorzucił dzięki temu, że pokonał dystans 100 kilometrów w bolidzie F1, podczas treningów w Austin i Brazylii.

ZOBACZ TAKŻE
Superlicencja FIA - wszystko, co musicie o niej wiedzieć

Najbardziej optymistyczny wariant

Jeżeli wszystko dobrze się ułoży, junior Williamsa na koniec sezonu będzie mógł zająć Nawet 7. miejsce, aby uzyskać dokument. Jeżeli Sargeant w Abu Zabi w treningu F1 ponownie pokona dystans 100 kilometrów, a ponadto nie zgarnie żadnych punktów karnych podczas finału sezonu F2, to na swoim koncie będzie miał 32 punkty. Tym samym pozostanie mu do zdobycia 8 „oczek”. Je gwarantuje na koniec sezonu właśnie 7. lokata na koniec sezonu. 

Inne warianty również są całkiem korzystne

Gdyby podopieczny Williamsa albo zawalił trening lub narozrabiał w F2 to nic straconego. Sargeantowi superlicencję da także 5. miejsce. Lokata ta zapewnia 20 punktów do dokumentu. To w zupełności wystarczy. Z kolei gdyby podczas sesji w Abu Zabi, przejechał on 100 kilometrów w bolidzie F1, to także 6. pozycja na koniec kampanii F2, będzie kwalifikowała go do uzyskania „Formułowego prawa jazdy”. Lokata ta zapewnia 10 punktów, więc Sargeant w takim przypadku, w swoim dorobku miałby idealnie „40” oczek. 

ZOBACZ TAKŻE
Punkty do superlicencji 2022. Aktualne zestawienie

Amerykanin musi mieć się na baczności

Choć kierowca ekipy Carlin aktualnie zajmuje 3. miejsce w mistrzostwach, to musi uważać. Za jego plecami czają się tacy zawodnicy jak Doohan, Daruvala, Lawson, Vips, Fittipaldi, Iwasa Vesti i Hauger. Wszyscy są w ścisłym kontakcie z Sargeantem, przez co Amerykanin nie może być pewny swojej pozycji.

ZOBACZ TAKŻE
Klasyfikacja generalna F2 2022. Sprawdź aktualną sytuację w tabeli

Jednak z drugiej strony ciężko sobie wyobrazić, aby zawodnik z Florydy zaprzepaścił taką szansę. Junior Williamsa zwłaszcza w środkowej części sezonu spisywał się znakomicie. Wygrał 2 wyścigi, a w dodatku w Hiszpanii i Wielkiej Brytanii stawał na podium. Można więc spodziewać się, że w Abu Zabi da on z siebie wszystko, aby jak najlepiej zakończyć tegoroczny sezon F2.

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama