Connect with us

Czego szukasz?

F4

Kolejna kobieta juniorką Ferrari. Aurelia Nobels walczy o marzenia

Belgijka Aurelia Nobels wygrała trzecią edycję programu FIA Girls on Track – Rising Stars prowadzonego przez FIA i akademię kierowców Ferrari. Zwyciężczyni dołączyła do akademii Ferrari oraz otrzymała miejsce w zespole Iron Damen na nadchodzący sezon Włoskiej Formuły 4.

Aurelia Nobels
Fot. Brazil F4

Koniec kolejnej edycji FIA Girls on Track”

FIA Girls on Track to program prowadzony przez Akademię Ferrari i komisję FIA Women. Na celu ma promowanie kobiet w sportach motorowych i wspieranie obiecującej młodzieży w przedziale wiekowym od 12 do 16 lat.

Reprezentantki 146 różnych krajów poddały się ocenie i selekcji. Jedynie szesnaście z nich zostało wybrane do testów na torze Paul Ricard. Tam najbardziej wyróżniały się Alice Buckley, Chloe Chong, Chloe Grant oraz Aurelia Nobels. Dziewczęta przeszły do ostatniej fazy programu, który odbył się na początku listopada w Maranello. Tam wzięły udział w kolejnych testach na torze Fioriano. Podczas czterech dni, nastolatki wzięły  one udział w mini weekendzie wyścigowym z treningami, kwalifikacjami oraz wyścigiem. Korzystały one z bolidów Formuły 4 wyposażonych w opony Pirelli. Eksperci Akademii Ferrari zebrali szereg danych o predyspozycjach fizycznych i psychicznych kandydatek. Ostatecznie, zwyciężczynią została wychowana w Brazylii, Belgijka Aurelia Nobels.

Aurelia Nobels – zwyciężczyni Girls on Track 2022

Nobels miała pracowity sezon, ścigając się zarówno w Duńskiej jak i Hiszpańskiej Formule 4. Ponadto, kilkukrotnie wystąpiła w seriach brazylijskich. Jako członkini Akademii Kierowców Ferrari, w przyszłym sezonie będzie rywalizowała we Włoskiej F4. Nobels nie jest przerażona tą perspektywą. Przygotowuje się do tego następnego kroku z niezwykłym uporem i determinacją.

– Jest nam niezmiernie miło powitać Aurelię w Ferrari Driver Academy, której zwycięstwo w trzeciej edycji FIA Girls on Track – Rising Stars jest w pełni zasłużone. Jej dołączenie do naszego programu dla młodych kierowców potwierdza również, jak bardzo Scuderia Ferrari i FIA podzielają wizję sportów motorowych otwartych dla wszystkich niezależnie od płci, narodowości czy zasobów finansowych. Mamy nadzieję, że Aurelia podąży tą samą drogą, co Maya Weug, pierwsza zwyciężczyni tego programu, która w ciągu ostatnich dwóch lat osiągnęła poziom, który zagwarantował jej regularne punktowanie we Włoskiej F4. Maya teraz awansuje z FDA do FRECA – pogratulował Belgijce Laurent Mekies, dyrektor wyścigowy Ferrari.

ZOBACZ TAKŻE
FRECA: Wszystko, co musisz wiedzieć o serii z Polakami i sezonie 2022

– Brak mi słów, żeby opisać to, co teraz czuję. Jestem bardzo wdzięczna FIA, Ferrari Driver Academy i Iron Dames za tę niesamowitą szansę. Na pewno wiele się nauczyłam i nie mogę się doczekać rozpoczęcia nowego sezonu – dodała sama zainteresowana.

FIA Girls on Track Junior

W kategorii juniorskiej rywalizowały dziewczyny urodzone w latach 2008-2012. Dla zwyciężczyni przygotowano miejsce w jednym z lepszych zespołów kartingowych –  Tony Karts, który jest wieloletnim partnerem Akademii Kierowców Ferrari. Do ostatniego etapu dostały się cztery zawodniczki: Zoe Florescu Potolea, Lisa Billard, Sara Matsui i Mathilda Paatz. To właśnie ta pierwsza z nim zwyciężyła. Gratulacje wszystkim uczestniczkom złożyła Deborah Mayer, przewodnicząca komisja FIA Women in Motorsport. 

– Serdecznie gratuluję Aurelii i Zoe tego ważnego zwycięstwa. Obydwie zaimponowały nam swoim talentem, determinacją i umiejętnością robienia postępów podczas tego ekscytującego finału. Jestem dumna, że nasz program daje im możliwość realizacji marzenia o karierze w motosporcie. W ramach Ferrari Driver Academy, przy wsparciu Iron Dames, Aurelia ma najlepszą możliwą okazję, aby spróbować osiągnąć najwyższe poziomy. To samo dotyczy Zoe, która będzie mogła liczyć na wsparcie FDA i Tony Kart. Chciałabym również pozdrowić wszystkich innych uczestników, którzy wyruszyli w tę podróż. Mam nadzieję, że ich doświadczenie z ostatnich miesięcy zainspiruje ich do dalszej pracy i ścigania się. Trzymajcie się swojej pasji i dajcie z siebie wszystko, a ponownie dostaniecie swoją szansę – zakończyła Aurelia Nobels.

Reklama