Connect with us

Czego szukasz?

Samochody elektryczne

Nowy Volkswagen ID.3 na wiosnę 2023. To może być crack

Volkswagen zaskoczył wszystkich pierwszymi szkicami nowej generacji kompaktowego, elektrycznego ID.3, którego premiera przewidziana jest na wiosnę przyszłego roku. Tak naprawdę bardzo się z tego cieszymy, bo choć model jest na rynku od niedawna, to niedociągnięcia (ale tym samym potencjał!) biją od niego niemal od premiery.

volkswagen id.3 2023 szkic
Fot. Volkswagen

Znamy konkretne zmiany

Z komunikatu prasowego wydanego przez niemieckiego producenta wynika, że uwzględnił on także sugestię klientów. Postawiono więc na bardziej dojrzały design, lepszej jakości materiały i bogatsze wyposażenie w standardzie. Do standardowego wyposażenia dołączy m.in. 12-calowy wyświetlacz, zdejmowana podłoga bagażnika oraz konsola środkowa z parą uchwytów na kubki.

Nowa generacja ID.3 pojawi się również z nowszym oprogramowaniem, które poprawi wydajność systemu i będzie wspierać bezprzewodowe aktualizacje. Od strony technologicznej, nowy ID.3 będzie oferował takie funkcje jak inteligentny planer tras, który powinien oferować łatwiejsze i wygodniejsze ładowanie. Nie zabraknie też najnowszych systemów wspomagających. To m.in. opcjonalny Travel Assist ze współdzielonymi danymi oraz Park Assist Plus z funkcją Memory.

Wszystkie te informacje bardzo nas cieszą, bowiem testując ID.3 mieliśmy do niego sporo zarzutów, ale jednocześnie świetnie się w nim bawiliśmy i widzieliśmy ogromny potencjał. Po korzystnych zmianach elektryczny Volkswagen może stać się absolutnym „crackiem” (używając terminologii piłkarskiej w związku z trwającym mundialem) w swoim segmencie. 

volkswagen id.3 2023 szkic

Fot. Volkswagen

Aktualni klienci też powinni być zadowoleni

Premiera nowej generacji Volkswagena ID.3 spodziewana jest na początku marca przyszłego roku. Producent samochodów nie ogłosił jednak jeszcze dokładnych dat.

Zaznaczył natomiast, że planuje rozszerzenie jego produkcji. Samochód jest obecnie produkowany w Zwickau i Dreźnie, ale od przyszłego roku produkcja rozpocznie się również w głównym zakładzie w Wolfsburgu. To powinno pomóc producentowi samochodów w zaspokojeniu rosnącego popytu.

Co ciekawe, w związku z wieloma opóźnieniami spowodowanymi powszechnie znanymi problemami z półprzewodnikami Volkswagen prawdopodobnie zastosuje ciekawy trik. Klienci, którzy zamówili już ID.3 obecnej generacji (chodzi o ID.3 Pro: Life, Business, Style, Max oraz ID.3 Pro S Tour) otrzymają samochody kolejnej generacji. Producent zauważył bowiem, że nie zrealizuje tych zamówień przed czwartym kwartałem 2023 roku, więc może po prostu zaoferować nowy produkt. 

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama