Connect with us

Czego szukasz?

Formuła 1

Mikołaj Sokół w Viaplay. Pierwszy transfer do redakcji F1

Zgodnie z przewidywaniami Mikołaj Sokół został potwierdzony jako członek nowo tworzonej redakcji Formuły 1. Platforma VOD od 2023 roku będzie transmitować wyścigi „królowej sportów motorowych”.

mikołaj sokół viaplay
Fot. Viaplay

Mikołaj Sokół w Viaplay

Po wielu latach transmisji Formuły 1 w Eleven Sports doszło do historycznej zmiany. Od sezonu 2023 transmisje F1 nie będą już miały miejsca w telewizji, a na platformie Viaplay. W związku z tym osoby zarządzające redakcją sportową Viaplay, na czele z Pawłem Wilkowiczem, stanęły przed zadaniem zorganizowania zupełnie nowej grupy osób, która zajmie się obsługą wyścigów F1.

Od początku niemal pewne było, że do nowej redakcji trafi Mikołaj Sokół. Jeden z najbardziej znanych i cenionych dziennikarzy specjalizujących się w Formule 1 jest bowiem dla wielu synonim tego sportu w Polsce. Viaplay właśnie potwierdziło ten transfer, który jednocześnie jest pierwszymi bezpośrednimi przenosinami z Eleven Sports.

Kim jest Mikołaj Sokół?

Mikołaja Sokoła większości osób przedstawiać nie trzeba. To dziennikarz i komentator sportowy, który w zawodzie pracuje od 25 lat, a przez większość z nich związany był z Formułą 1. Regularnie uczestniczył w weekendach wyścigowych, a kiedy tego nie robił, komentuje je ze studia w Warszawie.

W przeszłości (2007-2016) tworzył legendarny już duet komentatorski z Andrzejem Borowczykiem, a także współpracował z licznymi mediami. Jego artykuły można znaleźć m.in. w „Rzeczpospolitej” czy „GP Racing”. Poza tym wraz z Robertem Smoczyńskim prowadzi bloga sokolimokiem.com. Z Eleven Sports współpracował od rozpoczęcia transmitowania wyścigów F1 przez tę stację, a więc od 2016 roku. 

ZOBACZ TAKŻE
Kalendarz F1 2023. Miejsca i daty wyścigów w nowym sezonie

Kto jeszcze w redakcji F1 w Viaplay?

Przypomnijmy, że Viaplay to platforma VOD, na której poza licznymi filmami, serialami czy bajkami można oglądać także transmisje sportowe na żywo. Nordycka marka ma w swoim portfolio m.in. piłkarską Premier League, Bundesligę, Ligę Europy czy Ligę Konferencji Europy, a także hokejową ligę NHL czy gale mieszanych sztuk walki KSW. 

Jest niemal pewne, że wkrótce redakcja F1 w Viaplay będzie znacznie liczniejsza. W ciemno można obstawiać, że dołączy do niej Maciej Jermakow, który już jest związany z Viaplay przy okazji wyścigów IndyCar. Pewniakiem są także kolejni byli współpracownicy Eleven Sports. Najbardziej prawdopodobne pod tym względem są transfery Aldony Marciniak i Roberta Smoczyńskiego.

Viaplay sezon Formuły 1 rozpocznie się już w lutym. Platforma będzie bowiem transmitować przedsezonowe testy. W jej bibliotece pojawia się także coraz więcej pozycji związanych z „królową sportów motorowych”. Dzieje się tak zresztą m.in. dzięki oficjalnej współpracy z Maxem Verstappenem. 

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama