Connect with us

Czego szukasz?

Motorsport

Gdzie oglądać Rajd Dakar 2024? [transmisja, live, stream, online]

Internauci często wyszukują informacji, gdzie oglądać Rajd Dakar 2023 w Polsce. W tym artykule przedstawiamy wszystkie najważniejsze informacje na temat transmisji najważniejszego rajdu terenowego świata.

gdzie oglądać rajd dakar 2021
Fot. Rajd Dakar

Rajd Dakar 2024

Odbywający się w Arabii Saudyjskiej Rajd Dakar 2024 składa się z prologu oraz dwunastu etapów, które łącznie dają 7891 kilometrów, w tym 4727 kilometrów odcinków specjalnych. Cała trasa jest więc znacznie krótsza od zeszłorocznej. Gdzie oglądać Rajd Dakar 2024 przedstawiamy w dalszej części informacji.

Prolog o długości jedenastu kilometrów określa kolejność na starcie pierwszego etapu. W trakcie rajdu zaplanowano dzień odpoczynku – trzynastego stycznia. Nie zabrakło również „maratońskiego” dwudniowego etapu, na którym załogi nie będą miały do dyspozycji pomocy swoich ekip.

Mapa trasy rajdu Dakar 2024

Fot. Rajd Dakar / Mapa trasy rajdu Dakar 2024

Kilkunastu Polaków w stawce

W Rajdzie Dakar 2024 bierze udział łącznie 778 uczestników w różnych klasach. Na starcie zobaczymy 11 Polaków. Najbardziej znanym z nich jest rzecz jasna wracający po latach przerwy Krzysztof Hołowczyc. 

Reprezentację Polski stanowi 3 motocyklistów (Maciej Giemza, Bartłomiej Tabin i Konrad Dąbrowski), 2 kierowców (Krzysztof Hołowczyc – w parze z Łukaszem Kurzeją oraz Magdalena Zając z Jackiem Czachorem), a także kierowcy klas Challenger i SSV (zespoły: Michał Goczał – Maciej Marton, Marek Goczał – Szymon Gospodarczyk, Eryk Goczał – Oriol Mena z Hiszpanii oraz Grzegorz Brochocki – Grzegorz Komar i polski pilot Marcin Ludwik Pasek) oraz Dariusz Rodewald, obrońca tytułu i członek załogi ciężarówki holenderskiego zespołu Team De Rooy.

ZOBACZ TAKŻE
964, 959 czy 928 – czyli o tym, że Porsche to nie tylko 911

Gdzie oglądać Rajd Dakar 2024 w Polsce? Pełna transmisja Dakar 2024

Niestety nie ma takiej możliwości, aby na bieżąco śledzić poczynania w Rajdzie Dakar 2024 za pomocą telewizyjnych transmisji live. Organizatorzy wynagradzają to kibicom jednak innymi udogodnieniami. 

Za sprawą oficjalnej strony wydarzenia zainteresowani mogą śledzić poczynania sportowców za pomocą live-timingu, live-trackingu oraz tekstowej transmisji live. Dodatkowym uzupełnieniem są oczywiście dostępne od ręki klasyfikacje poszczególnych odcinków oraz klasyfikacje generalne całego rajdu. Wszystkie te opcje można znaleźć na stronie dakar.com.

Warto obserwować także profil na YouTube Rajdu Dakar, na którym regularnie pojawiają się nowe materiały, w tym krótkie podsumowania etapów. 

ZOBACZ TAKŻE
Największe wypadki w historii F1 - subiektywne TOP 10

Darmowe transmisje Rajdu Dakar 2024 w Polsce

Dla kibiców pragnących rajdowych wrażeń, ale niezainteresowanych aż tak bardzo Dakarem 2024, pozostają telewizyjne relacje. A jest ich w Polsce kilka, więc można mówić o swego rodzaju bogactwie. 

Mówimy tu przede wszystkim o aż 60-minutowych (w przeszłości było to 30 minut) programach na antenie Eurosportu 1. Mają one miejsce późnym wieczorem o 20:00, 21:00, 21:30 lub 23:00. Natomiast radiową relację w Polsce oferuje Radio Gol, o stałej godzinie, jaką jest 20:30.

Podsumowania każdego dnia zmagań będzie można zobaczyć w języku angielskim na Red Bull TV. Nazwa codziennego magazynu to Into The Dust. 

Gdzie oglądać Dakar 2024? Możliwości oglądania Eurosportu

Oba kanały Eurosportu – Eurosport 1 i Eurosport 2 (i to zazwyczaj w ramach standardowych pakietów) są dostępne u większości operatorów kablowych oraz satelitarnych. Mają ją w swojej ofercie m.in. Cyfrowy Polsat, Platforma Canal+, UPC, Netia, Inea, Vectra, Netia czy wiele mniejszych podmiotów. 

Dostęp do serwisu można uzyskać także poprzez player.pl. To serwis streamingowy prowadzony przez Discovery. Oferuje transmisje w jakości HD możliwe do oglądania na wielu urządzeniach. Dzięki subskrypcji otrzymuje się dostęp do całej oferty Eurosportu, która obejmuje m.in. Formułę E, najważniejsze turnieje tenisowe, wyścigi kolarskie czy zawody wielu sportów zimowych.

Taka przyjemność oczywiście kosztuje. Miesięczny abonament wynosi 20 zł lub 30 zł w wersji bez emitowanych reklam, ale jeśli zamierzacie regularnie korzystać z tego serwisu, bardziej opłacalna jest roczna subskrypcja. Jej koszt to 119 złotych, a więc łatwo można policzyć, że na wykupieniu dłuższego okresu można zaoszczędzić nawet 121 złotych.

W tym miejscu należy dodać, że transmisje kanałów Eurosportu oferują także inne, niezależne serwisy streamingowe. Wykupienie dostępu do kanałów jest jednak mniej opłacalne niż w Eurosport Playerze. Eurosport 1 i Eurosport 2 można oglądać m.in. na polsatboxgo.pl, jednak dostęp do pakietu sportowego (który je zawiera) kosztuje 40 zł na 30 dni. Jest on jednak niezwykle bogaty, bowiem zawiera m.in. kanały Polsat Sport Premium, transmitujące piłkarską Ligi Mistrzów. 

4.8/5 (liczba głosów: 19)
1 Komentarz

1 Komentarz

  1. Mariusz

    7 stycznia 2021 at 23:37

    Dno. XXI wiek a brak normalnych transmisji z rajdu Dakar. Kolarstwo – na żywo i wielokrotne powtórki, piłka nożna to samo. Skoki narciarskie nie dość że na żywo to potem powtarzane w kółko. Tenis tak samo a Dakar ? 30 minut skrótu z całego dnia. Parodia po prostu. Równie dobrze można pokazywać tylko ostatnie 5 minut meczów piłki nożnej bo reszta to nudna bieganina. Telewizja zeszła na psy 🙁

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama