Connect with us

Czego szukasz?

Formuła 1

Maciej Jermakow w Viaplay także przy F1. Jest oficjalne potwierdzenie

Viaplay ogłosiło właśnie drugiego członka swojej redakcji F1. O niespodziance nie może być mowy, bowiem został nim Maciej Jermakow.

maciej jermakow viaplay
Fot. Viaplay

O sensacji nie ma mowy

O żadnej niespodziance nie może być mowy, bowiem Maciej Jermakow był już współpracownikiem Viaplay. Do nordyckiej platformy trafił w sierpniu 2021 roku. Od tamtej pory regularnie pojawiał się przy mikrofonie, komentując wyścigi IndyCar oraz W Series. 

Jermakow to rzecz jasna postać, która zdobyła popularność wcześniej pracując przez wiele lat w Eleven Sports właśnie przy Formule 1. Stację z 11 w logo opuścił jednak z końcem stycznia 2021 roku i już wtedy było niemal pewne, że zostanie zaangażowany w budowę nowej redakcji sportów motorowych w Viaplay.

Dzienikarz wcześniej pracował także w RMF FM, a obecnie pracę w Viaplay łączy z prowadzeniem własnych projektów. Tworzy m.in. kanał Youtube pod własnym imieniem i nazwiskiem (obecnie 42,5 tys. subskrybentów), a także dość popularny profil na TikToku (21,4 tys. obserwujących).

Kogo jeszcze można się spodziewać?

Maciej Jermakow jest drugą osobą potwierdzoną przez Viaplay do współpracy przy Formule 1. Pierwszą był Mikołaj Sokół, co oznacza, że panowie połączą siły, jak jeszcze zupełnie niedawno w Eleven Sports. W najbliższym czasie możemy spodziewać się kolejnych transferów z byłego już nadawcy F1 w Polsce. Niemal pewny jest bowiem angaż Aldony Marciniak i Roberta Smoczyńskiego.

Przypomnijmy, że Eleven Sports od sezonu 2023 transmitować będzie nie tylko Formułę 1, ale także jej serie poboczne – Formułę 2 i Formułę 3. Oznacza to tyle, że potencjalnie będzie potrzebować więcej osób w redakcji, niż miało to miejsce w Eleven Sports. Wtedy transmisje F2 i F3 miały bowiem miejsce na sportowych antenach Polsatu. Spokojnie możemy więc spodziewać się co najmniej 7-8 osób w szeroko pojętej redakcji motorsportowej w Viaplay. 

Viaplay sezon Formuły 1 rozpocznie się już w lutym. Platforma będzie bowiem transmitować przedsezonowe testy, które odbędą się pod koniec lutego w Bahrajnie. W jej bibliotece pojawia się także coraz więcej pozycji związanych z „królową sportów motorowych”. Dzieje się tak zresztą m.in. dzięki oficjalnej współpracy z Maxem Verstappenem.

Reklama