Connect with us

Czego szukasz?

FRECA

FRECA: Roman Biliński zostaje w Tridencie

Roman Biliński przedłużył kontrakt z zespołem Trident Motorsport i ponownie będzie rywalizować we FRECA. Polak ma być liderem włoskiego zespołu.

Roman Biliński z inżynierem Trident
Fot. Dutch Photo Agency.

Wielkie zmiany w życiu 18-latka

Ubiegły sezon był przełomowy w karierze polskiego kierowcy. Roman Biliński przeniósł się z GB3 do FRECA, podnosząc tym samym poprzeczkę z mistrzostw krajowych (Wielka Brytania) do czempionatu Starego Kontynentu. Pojawienie się Bilińskiego w barwach utytułowanego zespołu Trident Motorsport okazało się korzystne dla obu stron, co zaowocowało przedłużeniem kontraktu na 2023 rok. Zarówno dla Bilińskiego, jak i jego ekipy będzie to drugi sezon w Formula Regional European Championship by Alpine.

W swoim debiutanckim sezonie we FRECA, Biliński świętował zajęcie 3. miejsca w Budapeszcie. Dwukrotnie był najlepszy w kategorii debiutantów – na torze Hungaroring oraz Paul Ricard. Przez cały sezon był też jednym z najbardziej widowiskowo jeżdżących zawodników. W ubiegłym sezonie zespół Trident Motorsport zajął finalnie 5. lokatę w klasyfikacji ekip. Biliński odegrał kluczową rolę przy rozwoju bolidu oraz zintegrowaniu zespołu.

Kto obok Polaka będzie w barwach Tridentu?

Na ten moment nie wiadomo, kto będzie mu towarzyszył. W grze jest jednak kilka znanych nazwisk. Nikhil Bohra w 2022 roku startował we Włoskiej F4 w ekipie US Racing, gdzie był kolegą z zespołu Kacpra Sztuki. Zawodnik startujący pod amerykańską flagą odbył także już szereg testów z Włochami. Innymi kandydatami do angażu wedle plotek mają być Noel Leon oraz Piotr Wiśnicki. 

Wypowiedzi obu stron

Jestem bardzo podekscytowany, że zostaję z Tridentem na kolejny rok. Poprzedni sezon był dużym wyzwaniem, bo i dla mnie, i dla zespołu był debiutanckim we FRECA. Teraz nadszedł czas aby połączyć wszystko, czego wspólnie się nauczyliśmy i wdrożyć to w tym sezonie – powiedział Roman Biliński.

ZOBACZ TAKŻE
Javier Sagrera o FRECA. "Być może to mój kolejny krok" | WYWIAD

– Cieszymy się, że możemy kontynuować współpracę z Romanem w nadchodzącym sezonie FRECA. Po zakończeniu naszego pierwszego roku w tej serii, było dla nas kluczowe zapewnienie ciągłości projektu poprzez zatrzymanie jednego z kierowców, którzy ścigali się w barwach Trident w 2022 roku. Jako debiutant, Roman pokazał wielki talent i potencjał. Bardzo dobrze zintegrował się z zespołem i jego metodami pracy. Kontynuacja współpracy była dla nas naturalnym wyborem – powiedział Maurizio Salvadori, właściciel zespołu Trident Motorsport

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama