Connect with us

Czego szukasz?

FRECA

FRECA: Utalentowany Fin zasili szeregi KIC Motorsport. Do F1 chce trafić w 2027 roku

Iker Oikarinen, z którym Finowie wiążą ogromne nadzieje ogłosił plany na rok 2023. Zawodnik z Espoo w tegorocznym sezonie FRECA będzie reprezentował barwy ekipy KIC Motorsport.

Iker Oikarinen testy FRECA 2022
Fot. Dutch Photo Agency.

Iker Oikarinen to ktoś warty obserwowania

Zawodnik z Espoo w 2022 roku został wicemistrzem Formuły Finland Academy. Mistrzostwa te nazywane są także Fińską F4. Po tym sukcesie Oikarinen wziął udział w szeregu testach bolidem FRECA z zespołem KIC Motosport. Młody kierowca Finlandii spisał się w nich zadowalająco. Z tego względu szefostwo stajni wyścigowej, w której rok temu rywalizował Piotr Wiśnicki zdecydowało się na zakontraktowanie go. Tym samym 19-latek zostanie partnerem z zespołu Mayi Weug, która podczas minionej kampanii z powodzeniem rywalizowała we Włoskiej F4 w barwach Iron Lynxu. Sam zainteresowany wyznał, że jednak czeka go jeszcze sporo pracy, ale będzie gotowy w 100% na nowe wyzwanie. 

ZOBACZ TAKŻE
KIC Motorsport: Poznaj zespół Piotra Wiśnickiego

Oikarinen ponadto zapowiedział, że 2 najbliższe sezony spędzi właśnie we FRECA. Pierwszy rok ma być przeznaczony na naukę, a w drugim 19-latek będzie liczył na walkę o najwyższe lokaty. Celem rodaka Kimiego Raikkonena jest debiut w F1  już w 2027 roku. Tym samym czeka go jeszcze długa droga. 

Kolejny Fin w ostatnich latach wybrał ten zespół

KIC Motorsport to ekipa, która stawia na rozwój rodzimego motorsportu. W ostatnich latach przewinęło się tam sporo kierowców z Finlandii. Byli nimi chociażby Patrik Pasma, Konsta Lappalainen, William Alatalo czy Elias Seppänen. Ten pierwszy był w stanie nawet wygrywać wyścigi. Właściciele zespołu chcą znaleźć talenty z kraju ze stolicą w Helsinkach, które w przyszłości odegrają kluczową rolę w światowym motorsporcie. To bardzo dobre podejście, które w przyszłości powinno zaprocentować. 

ZOBACZ TAKŻE
Konsta Lappalainen o teście F3. "Już wtedy o czymś wiedziałem" | WYWIAD

Powoli wiemy coraz więcej na temat tegorocznej stawki

Z tygodnia na tydzień poznajemy coraz więcej zawodników, którzy w 2023 roku będą rywalizowali we FRECA. Na ten moment potwierdzono już 9 nazwisk na 36 możliwych. Wśród nich znalazły się ogromne talenty jak Włoch Andrea Kimi Antonelli oraz Brazylijczyk Rafael Camara, którzy obecnie rywalizują na Bliskim Wschodzie. Także Roman Biliński ogłosił, że w tym sezonie pozostaje na tym poziomie. Polski kierowca wyścigowa będzie nadal reprezentował barwy Tridentu. 

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama