Connect with us

Czego szukasz?

Formuła 1

Max Verstappen z Viaplay. Ekskluzywne dokumenty w ramach współpracy

Max Verstappen i Viaplay uzgodnili wieloletnią współpracę, w ramach której platforma produkuje ekskuzywne materiały z udziałem holenderskiego kierowcy. Mistrz świata F1 jest też ambasadorem Viaplay na wszystkich rynkach, na których działa, a więc m.in. w Polsce.

max verstappen viaplay
Fot. Viaplay

Max Verstappen i Viaplay od początku 2022 roku

Max Verstappen jest obecnie zdecydowanie największą gwiazdą Formuły 1. Aktualny mistrz świata F1 ma ogromną rzeszę fanów, więc związanie go z Viaplay może przynieść platformie spore korzyści wizerunkowe. Współpraca ma związek z rozpoczęciem transmitowania Formuły 1 przez Viaplay w 2022 roku w Holandii i wszystkich krajach skandynawskich i bałtyckich. Od 2023 roku Viaplay będzie pokazywać Formułę 1 także w Polsce.

Przy okazji do opinii publicznej przebiły się informacje, że Viaplay korzysta z usług znanych osób przy obsłudze Formuły 1. Poza Josem Verstappenem, który będzie analitykiem F1 w Viaplay, dla platformy VOD pracować będą David Coulthard, Mika Häkkinen i Tom Kristensen.

Od wyścigu o GP Singapuru 2022 logo Viaplay pojawiło się także na kasku Maxa Verstappena. 

Jakie programy w ramach współpracy?

Pierwszym dokumentem był film „Verstappen – Lion Unleashed”, w którym Holender wraz z innymi bohaterami omawiają sezon 2021. Po sezonie 2022 ukazał się „Verstappen – Lion Unleashed 2”, w którym omawiają poprzedni sezon, również mistrzowski dla holenderskiego kierowcy. 

To jednak oczywiście nie wszystko. W 2022 roku ukazały się także inne ekskluzywne produkcje, m.in. „Max’s Machine”. To dokument o tym, jak szybki jest samochód Formuły 1 i co sprawia, że potrafi rozwijać taką imponującą prędkość. W programie porównano też osiągi bolidu Maxa Verstappena ze sportowym samochodem na torze Imola.

Pojawił się także składający się z dwóch odcinków mini-serial „F1 Talks – with Max Verstappen”. Amber Brantsen analizuje w nim sezon 2022 w Formule 1, a gośćmi specjalnymi są Max Verstappen, jego ojciec Jos Verstappen, Heikki Kovalainen, Giedo van der Garde i Björn Wirdheim.

Viaplay postanowiło też na wiele sposobów wykorzystać drugi mistrzowski sezon Verstappena. Po sezonie pojawił się bowiem jeszcze jeden dokument: „Max Verstappen: Picture Perfect”. Wraz z Amber Brantsen, Holender w obszernym wywiadzie omawia udany dla niego rok 2022.

Jak oglądać Viaplay w Polsce?

Viaplay będzie oficjalnym nadawcą Formuły 1 w Polsce od 2023 roku. W redakcji znajdą się dziennikarze znani z Eleven Sports, ale także zupełnie nowe twarze. Z tej okazji przygotowaliśmy rozbudowany artykuł, w którym znajdziecie wszystkie najważniejsze informacje. Przede wszystkim przedstawiamy tam różne możliwości oglądania Viaplay w Polsce, z których możecie wybrać najlepszą dla siebie. Szczegóły znajdziecie tutaj: F1 w Viaplay – wszystko, co powinniście wiedzieć. Redakcja, ceny, gdzie najlepiej kupić.

Reklama