Connect with us

Czego szukasz?

F2

Roman Stanek nie ukrywa. „Znajomość mojej ekipy pomoże w F2”

Roman Stanek w 2023 roku będzie startował w F2. Czech wielkie nadzieje wiążę ze znajomością zespołu, gdyż to właśnie ta kwestia będzie jego wielkim atrybutem.

Roman Stanek F2 2022
Fot. Dutch Photo Agency

W końcu w F2

Roman Stanek 3 lata spędził na poziomie F3. Czech bowiem po zbyt szybkim skoku do tych mistrzostw potrzebował czasu na aklimatyzację. Kiedy jednak końcu dobrze poczuł się komfortowo w prowadzeniu bolidu używanego w tej serii, nastolatek regularnie bił się o podia. 5. miejsce na koniec 2022 roku wystarczyło do tego, aby awansował do F2. Czech podpisał bowiem kontrakt z ekipą Trident.

ZOBACZ TAKŻE
Roman Stanek o sezonie 2022. "Nie wiedziałem, czy dostanę kontrakt na starty" | WYWIAD

Przygotowania idą świetnie. Bardzo mi się to podoba i cieszę się również, że Giacomo Ricci wybrał mnie na jednego z dwóch kierowców Formuły 2 na rok 2023. Ciężko pracuję, jest wspaniale i nie mogę się doczekać sezonu. Znam już ludzi, bo to mój drugi rok w Tridencie i to z pewnością pomoże. Przez zimę byłem w Czechach, więc miałem trochę czasu w domu, ale zachorowałem i nie mogłem trenować przez 10 dni i czułem się bardzo źle. Ale udało mi się z tego wyzdrowieć i wróciłem do rutyny treningowej. Dostałem bardzo napięty plan treningowy od Tridentu i Giacomo, który muszę wykonać! Dlatego staram się zrobić wszystko, co w mojej mocy, aby być świetnie przygotowanym do nadchodzącego sezonu – wyznał Stanek w rozmowie z oficjalną stroną F2.

Owocne testy

Pod koniec listopada Czech wziął udział w testach F2. W ich trakcie protegowany włoskiej stajni wyścigowej przejechał aż 246 okrążeń.

Podobały mi się testy w Abu Zabi. Trzeciego dnia byłem dość powolny, więc spróbowaliśmy czegoś, a także próbowałem różnych stylów jazdy. Kiedy zacząłem prowadzić bolid tak jak w F3, poczułem poprawę tempa. Szczerze mówiąc mimo że drugiego i trzeciego dnia nie wyglądało to tak dobrze, nauczyłem się wielu rzeczy, które wykorzystam następnym razem, gdy wsiądę do bolidu – dodał.

Są pewne słabości 

18-latek nie ukrywa jednak, że ma pewne problemy do wyeliminowania.

Największym wyzwaniem dla mnie będzie unikanie jazdy poza limitem. Mam do tego tendencję, a to nie jest dobre. Dlatego bardzo ważne będzie odpuszczenie tego trochę, zwłaszcza na torach ulicznych, takich jak Baku, Monako i Dżudda. Jeżeli popełnię błąd w treningu to będę miał kłopoty w kwalifikacjach. Myślę, że będę w stanie dobrze spisywać się razem z zespołem i nie mogę się doczekać, kiedy znów zasiądę za kierownicą bolidu, będzie wspaniale – zakończył.

 

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama