Connect with us

Czego szukasz?

F3

Rosin chwali Bearmana. „Wykonał świetną robotę w F3”

Oliver Bearman w 2022 roku zajął 3. miejsce w mistrzostwach F3. Brytyjczyka, który debiutował na tym poziomie pochwalił Rene Rosin, czyli szef Premy.

Rene Rosin chwali Bearmana
Fot. Formula Motorsport Limited

Największy talent nowej generacji?

Oliver Bearman to kierowca, któremu warto się przyglądać. Junior Ferrari ekspresowo awansuje do coraz wyższych serii wyścigowych. W 2020 roku został mistrzem ADAC F4, a także Włoskiej F4. Z kolei w sezonie 2022 Brytyjczyk występował w F3 i zajął 3. miejsce na koniec kampanii. Bearman przy tym okazał się najlepszym kierowcą Premy. Arthur Leclerc i Jak Crawford okazali się od niego gorsi. Znakomity sezon w wykonaniu 17-latka docenił szef Premy, Rene Rosin.

ZOBACZ TAKŻE
Oliver Bearman: Diament w akademii Ferrari

Szczerze mówiąc, plan z Olliem zawsze polegał na tym, aby poświęcić sezon na rozwój. Popełnił kilka błędów w pierwszych dwóch rundach, które wpłynęły na słabsze wyniki. W Bahrajnie z powodu wyjechania poza tor odebrali mu zwycięstwo. Na Imoli prowadził, potem przekombinował, zniszczył opony i zderzył się z Gregoirem Saucym. Ale potem uczył się krok po kroku. Zrobił wszystko we właściwy sposób. Jestem bardzo zadowolony z pracy, którą u nas wykonał. Niesamowity sezon za nim – podsumował kampanię w wykonaniu Brytyjczyka szef Premy na łamach Formuły Scout.

Tytuł przegrany na ostatniej prostej?

Podczas finałowego wyścigu sezonu Oliver Bearman miał szansę zostać mistrzem F3. W zawodach głównych podążał jak cień za Zanem Maloneyem. Brytyjczyk przypuścił nawet atak, lecz nie zdołał wyprzedzić zawodnika z Barbadosu. Wtem z tyłu stawki Brad Benavides zderzył się z Kushem Mainim. W wyniku zdarzenia wywieszono czerwoną flagę. Ostatecznie losy mistrzostwa rozstrzygnęły się w alei serwisowej. I tak czempionem F3 po karach wywalczył Victor Martins, który sam został ukarany za łamanie limitów toru. Rene Rosin uważa, że tego zamieszania można było uniknąć.

Niestety, ostatnie 15 minut na Monzy zniweczyło jego szansę na zdobycie mistrzostwa, ponieważ wyprzedzenie Maloneya dałoby mu tytuł. Rozmawiamy z promotorem i FIA, aby to się więcej nie powtórzyło, ponieważ wynik powinien być ustalony na torze po przejechaniu pełnego dystansu wyścigu. Czekaliśmy tak długo, że myślę, że w jakiś sposób mogliśmy dokończyć te 15 minut wyścigu – zakończył.

Bearman w sezonie 2023 będzie rywalizował w F2. Wielu zastanawia się czy młody Brytyjczyk na tym poziomie będzie prezentował się tak genialnie jak do tej pory.

Reklama