Connect with us

Czego szukasz?

Samochody

Nissan Note II – wszystko, co powinniście wiedzieć. Silniki, usterki, wady, opinie

Nissan Note II jest jednym z najczęściej wyszukiwanych minivanów w serwisach ogłoszeniowych. Sprawdzamy, czy warto się nim zainteresować. W newsie informacje o jego silnikach, usterkach, a także opinie na temat samochodu.

nissan note ii
Fot. Nissan

Najważniejsze informacje o modelu

Nissan Note II został po raz pierwszy zaprezentowany podczas Salonu Samochodowego w Paryżu w 2012 roku. Model ten zastąpił pierwszą generację modelu Note, którą wprowadzono na rynek w 2006 roku.

Nissan Note drugiej generacji jest dostępny jako pięciodrzwiowy minivan i został zbudowany na nowej platformie CMF-B, co pozwoliło na zwiększenie przestrzeni wewnątrz pojazdu oraz zwiększenie bezpieczeństwa. Model ten był dostępny z różnymi silnikami benzynowymi i dieslowskimi oraz z automatyczną lub ręczną skrzynią biegów. Note 2. generacji był produkowany w latach 2013-2016.

Silniki

Nissan Note II był dostępny z dość szerokim wyborem silników benzynowych i diesla. Najważniejsze z nich wymieniliśmy poniżej. 

Silniki benzynowe:

  • 1.2 (80 KM)
  • 1.4 (98 KM)
  • 1.6 (110 KM)

Silniki diesla:

  • 1.5 dCi (86 KM)
  • 1.5 dCi (110 KM)

Warto zauważyć, że niektóre z tych silników były dostępne tylko w określonych wersjach nadwozia lub w określonych krajach. Niektóre z silników były również dostępne z opcjonalnym napędem na cztery koła. Warto też zauważyć, że w 2010 roku Nissan wprowadził silniki EcoFLEX, które oferowały lepszą efektywność paliwową.

Warto pamiętać, że powyższa lista silników może nie być kompletna, i różnić się w zależności od rynku, na którym auto było sprzedawane.

Spalanie

Spalanie Nissan Note II zależy od wielu czynników, takich jak styl jazdy, warunki drogowe, wyposażenie pojazdu oraz typ silnika. Poniżej przedstawiono przybliżone dane dotyczące spalania poszczególnych silników dostępnych w Nissan Note II:

  • 1.2 80 KM – średnie zużycie paliwa wynosi około 5-6 litrów na 100 km w mieście i około 4-5 litrów na 100 km w trasie.
  • 1.4 98 KM)- średnie zużycie paliwa wynosi około 6-7 litrów na 100 km w mieście i około 5-6 litrów na 100 km w trasie.
  • 1.6 110 KM – średnie zużycie paliwa wynosi około 7-8 litrów na 100 km w mieście i około 6-7 litrów na 100 km w trasie.
  • 1.5 dCi 86 KM – średnie zużycie paliwa wynosi około 4-5 litrów na 100 km w mieście i około 3-4 litry na 100 km w trasie.
  • 1.5 dCi 110 KM – średnie zużycie paliwa wynosi około 5-6 litrów na 100 km w mieście i około 4-5 litrów na 100 km w trasie.

Warto pamiętać, że te wartości są jedynie przybliżone i mogą się różnić w zależności od indywidualnych warunków jazdy.

ZOBACZ TAKŻE
TEST | Nissan Townstar 1.3 DIG-T Tekna - francuski Japończyk

Nissan Note II – najczęstsze usterki

Nissan Note II, podobnie jak każdy inny samochód, może mieć różnego rodzaju usterki. Oto kilka z najczęściej zgłaszanych problemów związanych z tym modelem:

Problemy z układem elektrycznym. W niektórych przypadkach pojawiają się problemy z elektrycznymi elementami wyposażenia, takimi jak szyby, lusterka czy centralny zamek.

Problemy z układem klimatyzacji. Niektórzy właściciele skarżą się na problemy z działaniem układu klimatyzacji, takie jak trudności z odpowiednim regulowaniem temperatury czy brak chłodzenia.

Awarie układu hamulcowego. W niektórych przypadkach pojawiają się problemy z działaniem układu hamulcowego, takie jak trudności z hamowaniem czy hałasujące hamulce.

Problemy z układem przeniesienia napędu. W niektórych przypadkach pojawiają się problemy z działaniem skrzyni biegów, takie jak trudności z zmianą biegów czy brak płynności pracy.

Awarie układu zawieszenia. W niektórych przypadkach pojawiają się problemy z działaniem zawieszenia, takie jak trzaski czy drgania podczas jazdy.

Warto pamiętać, że nie wszystkie modele Note II generacji będą miały te same problemy, a ich częstotliwość i nasilenie mogą się różnić w zależności od rocznika, przebiegu czy indywidualnych warunków eksploatacji.

Zalety

Nissan Note drugiej generacji ma kilka ważnych zalet, które sprawiają, że jest popularnym modelem używanym. To przede wszystkim:

Przestronne wnętrze. Dzięki zastosowaniu nowej platformy CMF-B, Nissan Note drugiej generacji oferuje przestronne i wygodne wnętrze dla kierowcy i pasażerów.

Oszczędność paliwa. Modele z silnikami benzynowymi oraz dieslowskimi cechuje niskie zużycie paliwa, co oczywiście czyni go atrakcyjnym dla osób szukających ekonomicznego pojazdu.

Bezpieczeństwo. Nissan Note drugiej generacji został wyposażony w szereg systemów bezpieczeństwa, w tym systemy kontroli trakcji i stabilizacji toru jazdy.

Nowoczesne wyposażenie. Model ten jest dostępny z nowoczesnym wyposażeniem, takim jak systemy multimedialne z dotykowym ekranem, kamera cofania, czy system nawigacji.

Wysoka jakość wykonania. Nissan Note drugiej generacji charakteryzuje się dobrą jakością wykonania oraz użyciem trwałych materiałów we wnętrzu pojazdu.

Czy warto kupić Nissana Note II generacji? Opinie

Nissan Note drugiej generacji jest uważany za przyzwoity minivan, który oferuje przestronne i funkcjonalne wnętrze, dobre właściwości jezdne oraz stylowy i nowoczesny design. Wiele osób chwali sobie jego pojemność, wygodne i przestronne wnętrze, które jest bardzo funkcjonalne i przydatne do codziennego użytku. Silniki uważa się za oszczędne i niezawodne, a skrzynia biegów działa płynnie i precyzyjnie. Układ jezdny jest zwrotny i precyzyjny, a zawieszenie daje dobre wyciszenie i komfort jazdy.

Jednak niektórzy kierowcy narzekają na problemy z elektroniką, układem klimatyzacji oraz kosztowne naprawy, szczególnie w starszych modelach. Popularną wadą są także narzekania na stosunkowo mały i mniej pojemny bagażnik niż w przypadku innych modeli z tego segmentu. Wady Nissana Note II skupiają się także wokół jakości niektórych elementów – bez problemu znajdziecie opinie o słabej widoczności – zwłaszcza przy manewrowaniu w ciasnych przestrzeniach – oraz o niskiej jakości systemu audio. Słabe opinie ma także system multimedialny, który nie jest najłatwiejszy w obsłudze.

Warto pamiętać, że opinie na temat samochodu mogą się różnić w zależności od indywidualnych doświadczeń oraz preferencji kierowcy.

3.9/5 (liczba głosów: 20)
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama