Connect with us

Czego szukasz?

Samochody

Najlepszy sportowy SUV? Ten model wygrał trzeci raz z rzędu, a jest kilka razy tańszy od rywali

Jaki jest najlepszy sportowy SUV? „WhatCar?” opublikował swoje właśnie wyniki swojego najnowszego plebiscytu, w którym po raz trzeci z rzędu wygrał ten sam model. To Ford Puma ST, który nie dał rywalom żadnych szans.

najlepszy sportowy suv ford puma st
Fot. Ford

„WhatCar?” to gwarant jakości – z jednego powodu

Lubimy plebiscyty „WhatCar?”, bo w przeciwieństwie do różnych konkursów na samochód roku, nie są one ograniczone czasowo. Jeden model może tam wygrać i pięć razy z rzędu, jeśli tylko jest najlepszy w swoim segmencie. Dokładnie taka sytuacja ma miejsce z Fordem Pumą ST, który w tym roku dołożył trzecie z rzędu zwycięstwo.

Puma ST pokonała w tym plebiscycie m.in. Astona Martina DBX-a, Porsche Cayenne Coupe czy Lamborghini Urusa. Niesamowita konkurencja, prawda? W werdykcie napisano, że może zrobić sporo rzeczy, które potrafią konkurenci, a w niektórych aspektach jest nawet lepsza – za ułamek ich ceny. Puma ST kosztuje w Polsce od 149 700 zł, podczas gdy np. cena Cayenne Coupe startuje od 441 000 zł.

W uzasadnieniu napisano wszystko to, co wiemy już od premiery samochodu, a zwłaszcza po naszym teście modelu, który znajdziecie poniżej. Puma ST to samochód, w którym będziecie się doskonale bawić, znacznie lepiej niż w jakimkolwiek innym SUV-ie.

ZOBACZ TAKŻE
TEST | Ford Puma ST X 1.5 EcoBoost M6 - zabawka dla dużych chłopców

Podkreślono także, że model waży mniej od innych w swoim segmencie, więc jest bardziej zwrotny w zakrętach. Pochwały zebrały też sztywne zawieszenie, które pozwala na doskonałą kontrolę nad pojazdem, precyzyjny układ kierowniczy oraz obecność mechanicznego mechanizmu różnicowego o ograniczonym poślizgu. „To jeden z naszych ulubionych małych SUV-ów” – podsumowali dziennikarze.

Puma ST w Polsce

Puma ST ma pod maską silnik EcoBoost o pojemności 1,5 litra, który generuje moc na poziomie 200 KM. Prędkość maksymalna w tej konfiguracji wynosi 220 km/h, a przyspieszenie od 0 do 100 km/h zaledwie 6,7 sekundy. W standardowej wersji dostępnej w Polsce auto ma 19-calowe felgi aluminiowe w kolorze grafitowym, sportowe fotele Ford Performance z certyfikatem AGR czy podwójne, chromowane końcówki wydechu.

ZOBACZ TAKŻE
Ford Puma 2023 - wszystko, co powinniście wiedzieć. Silniki, hybryda, wersje, ceny

Jak wspomnieliśmy wyżej, ceny modelu startują od 149 700 zł. W tej cenie poza wyżej wskazanymi dostaniecie także 12,3-calowy konfigurowalny wyświetlacz na tablicy zegarów, system nagłośnienia Bang&Olufsen oraz wiele elementów stylistycznych podkreślających, że to sportowa wersja ST. Jeszcze lepiej wyposażona wersja ST X kosztuje od 162 200 zł. W niej macie dodatkowo do czynienia z czerwonymi zaciskami hamulcowymi czy reflektorami Full LED w stylistyce GT. 

Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama