Connect with us

Czego szukasz?

F2

Fittipaldi o Red Bullu. „To zaszczyt dołączyć do tej rodziny”

Enzo Fittipaldi to nowy nabytek akademii Red Bulla. Brazylijczyk liczy, że dzięki temu w sezonie 2023 będzie rywalizował o najwyższe cele.

Enzo Fittipaldi Red Bulll
Fot. Formula Motorsport Limited

Z Ferrari do Red Bulla

Enzo Fittipaldi to kierowca, który ma na koncie kilka sukcesów. W 2018 roku wywalczył mistrzostwo Włoskiej F4, a ponadto sezon później został wicemistrzem FREC. Nic dziwnego, że na tamtym etapie jego kariery Brazylijczyka wspierało Ferrari. Drogi Fittipaldiego ze stajnią z Maranello rozeszły się przed sezonem 2021. Półtora roku później, po świetnej kampanii w f pod swoje skrzydła przygarnął go Helmut Marko.

ZOBACZ TAKŻE
Enzo Fittipaldi: Kim jest nowy nabytek akademii Red Bulla?

Jestem bardzo podekscytowany podpisaniem kontraktu z Carlinem, bo to dla mnie świetna okazja. Ostatni rok był niesamowity, a regularna walka o podium to potwierdza. 16 miejsc w pierwszej dziesiątce, sześć miejsc na podium, a to był mój debiutancki sezon. Walczyliśmy o pierwszą trójkę w mistrzostwach aż do ostatniej rundy, więc to był naprawdę dobry rok. Jeszcze bardziej nie mogę się doczekać tego sezonu, który będzie moim drugim w Formule 2, ścigania się z Carlin i bycia częścią rodziny Red Bulla – opowiadał wnuk legendarnego Emersona na łamach oficjalnej strony F2.

Przygotowania trwają

Do nowej kampanii F2 pozostało nieco ponad miesiąc czasu. Z tego powodu Fittipaldi, który jest wymieniany jako kandydat do tytułu nie próżnuje. 

Mocno przygotowuję się do tego sezonu, nigdy nie trenowałem tak dużo jak teraz. Trenuję około pięciu/sześciu godzin dziennie, nie tylko fizycznie, ale także psychicznie i staram się jak najlepiej przygotować do sezonu 2023. Przez ostatnie dwa miesiące byłem w domu w Północnej Karolinie, więc od czasu Abu Zabi wróciłem do domu i trenuję w obiekcie o nazwie PitFit, gdzie trenuje wielu kierowców IndyCar i NASCAR. Robiłem z nimi dużo przygotowań fizycznych i trochę mentalnych. Poza tym spędzałem wiele dni na kartingu z moim bratem. Oczywiście najlepszym przygotowaniem byłoby pojechanie na tor i jazda bolidem F2, ale to nie jest dozwolone – dodał.

Co ciekawe przed sezonem Red Bull planuje obóz integracyjny dla swoich juniorów. Ponadto Brazylijczyk wyznał, że już wkrótce pojawi się w fabryce stajni z Milton Keynes.

Mamy też obóz treningowy w Red Bullu. Pod koniec stycznia będziemy robić zgrupowanie Red Bulla. Jadę też do Milton Keynes na prezentację, naprawdę nie mogę się doczekać. To niesamowita okazja. Moim marzeniem zawsze było bycie częścią Red Bulla. To najlepszy zespół Formuły 1  jaki istnieje – zakończył.

 

Reklama