Connect with us

Czego szukasz?

FRECA

FRMEC: Meguetounif z debiutancką wygraną | Analiza

Sami Meguetounif doczekał się premierowej wygranej na poziomie Formuły Regional. Tuż za jego plecami na metę wpadli Andrea Kimi Antonelli oraz Joshua Durksen.

Podium 3 wyścigu FRMEC w Kuwejcie
Fot. FRMEC

Najlepszy kierowca: Sami Meguetounif

Do tej pory żaden ze zdobywca pole position nie zamienił 1. pola startowego na triumf. Dopiero podczas 6. wyścigu sezonu dokonał tego Meguetounif. Francuz, którego znamy z FRECA pojechał znakomity wyścig i jego prowadzenie w żaden sposób nie było zagrożone. Za jego plecami dojechali Andrea Kimi Antonelli oraz Joshua Durksen. Paragwajczyk był bardzo zadowolony z podium i na celebrację sukcesu wziął flagę swojego kraju.

ZOBACZ TAKŻE
Paragwaj w F1: Testy bolidu dzięki Boliwii i narodziny talentu

Najlepszy zespół: Hyderabad Blackbirds by MP Motorsport

Holenderska stajnia wyścigowa ma powód do radości. Ich kierowcy zajęli bowiem 2 miejsca na podium. Niestety dla nich zarówno Mari Boya oraz Brad Benavides spisali się poniżej oczekiwań. Jednak w innych zespołach sytuacja miała się podobnie. PHM Racing zdołało wywalczyć w wyścigu podwójne punkty. Zarówno Nikita Bedrin, jak i Joshua Dufek zdołali znaleźć się w puktowanej strefie.

Matias Zagazeta znowu w punktach

Zawodnik z Peru świetnie rozpoczął sezon. Zagazeta stanął bowiem na podium podczas inauguracji sezonu. Jednak im bardziej sezon się rozkręcał tym Peruwiańczyk gasł. Jednak zawodnik R-ACE GP po raz kolejny zdołał wywalczyć dobre punkty. Zagazeta wpadł bowiem na metę jako 7. Tym samym do swojego dorobku punktowego dopisał 6 „oczek”.

ZOBACZ TAKŻE
Mari Boya o sezonie 2022. "Liczyłem na coś więcej" | WYWIAD

Największe rozczarowanie: Nikhil Bohra

Singapurczyk to 3. wyścigu 2. rundy sezonu FRMEC przystępował jako jedyny kierowca, który punktował we wszystkich gonitwach. Tor w Kuwejcie wcześniej okazał się dla niego szczęśliwy, gdyż Bohra zajął tu wcześniej 2. miejsce. Niestety dla niego dobra passa skończyła się, gdyż były już kolega z zespołu Kacpra Sztuki omawiane zawody zakończył na 11. pozycji. Na jego szczęście rywale również mieli problemy, więc nie spadł on w klasyfikacji zawodników. 

Antonelli ucieka w tabeli

Junior Mercedesa nie odpuszcza. Włoch do tej pory uzbierał aż 74 punkty. Za nim sklasyfikowany jest Dino Beganovic ze stratą 8 „oczek”. Podium uzupełnia Taylor Barnard, który w swoim dorobku 55 punktów. Do rozegrania w Kuwejcie pozostały 3 wyścigi. Odbędą się one jednak bez Beganovica i Martiego, którzy oddadzą miejsce młodszym kolegom. 

Wyniki 3. wyścigu w Kuwejcie

Kuwejt FRMEC wyniki 3 wyścigu

Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama