Connect with us

Czego szukasz?

F4

Kacper Sztuka ogłosił plany na zimowy sezon 2023. Gdzie będzie występować?

Kacper Sztuka znalazł zimową serię. Polski kierowca będzie rywalizował w Formule Winter Series. 17-latek będzie reprezentował barwy zespołu US Racing.

Kacper Sztuka Formula Winter Series
For. Paulo Pellegrini

Świetny sezon we Włoskiej F4

W ubiegłym sezonie, Sztuka sporadycznie pojawiał się w ADAC F4 w barwach US Racing. Wszystko przez problemy finansowe trapiące 17-latka. Pojechał tam jedynie pięć wyścigów. Zdobył 4. i 2. miejsce na Spa-Francorchamps oraz 4., 2. i 8. miejsce na torze Lausitzring. Pomimo startu jedynie w dwóch rundach, i to jednej niepełnej, Kacper Sztuka w klasyfikacji kierowców zajął 10. lokatę z dorobkiem 64 punktów. Dzięki tak dobrym występom został on sklasyfikowany wyżej w mistrzostwach od kierowców, którzy przejechali od niego więcej rund.

ZOBACZ TAKŻE
Kacper Sztuka szczerze o FIA F3. "Interesują się mną topowe zespoły, ale nadal nie mam budżetu" | WYWIAD

Równocześnie Polak ścigał się także we Włoskiej Formule 4. Tam, na 20 wyścigów, nie punktował jedynie w sześciu, z czego 5 razy wskutek kolizji i awarii nie ze swojej winy. Raz dojechał poza punktowaną dziesiątką. Cztery razy stanął na podium, z czego dwa razy na najwyższym jego stopniu. Miało to miejsce na Imoli oraz Red Bull Ringu, gdzie podopieczny US Racing dysponował fenomenalnym tempem. Sezon ukończył na solidnej 6. pozycji, zebrawszy 162 punkty do klasyfikacji generalnej. Lepsi od niego okazali się tylko kierowcy Premy, a także jego kolega z zespołu Alex Dunne. 

Teraz Polak ogłosił, że zimą 2023 roku będzie startował w Formule Winter Series. Sztuka nadal będzie rywalizował w barwach ekipy US Racing. Współpraca obu stron do tej pory wygląda znakomicie. 

Formula Winter Series: Co to za mistrzostwa?

Seria ta jest nową alternatywą dla kierowców. Od teraz zawodnicy startujący na poziomie F4 nie będą musieli lecieć na Bliski Wschód, aby mogli ścigać się w okresie między sezonowym. To spore udogodnienie. Formula Winter Series będzie rozgrywała swoje wyścigi w Hiszpanii. Będzie to dobra okazja, aby zapoznać się z torami, na których często rywalizują wyższe serie wyścigowe. Na rok 2023 zaplanowano 4 rundy. W serii ujrzymy ekipy, które regularnie startują we Włoskiej F4, Hiszpańskiej F4, a także Brytyjskiej F4. Oznacza to solidną stawkę, także zapowiada się to wszystko na ciekawą rywalizację. Starty Kacpra Sztuki w tych mistrzostwach tradycyjnie będziemy relacjonowali na łamach Motohigh.pl.

Oceń nasz artykuł!
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama