Connect with us

Czego szukasz?

F4

FWS: Sztuka 2-krotnie drugi | Analiza 5. i 6. treningu

Kacper Sztuka ma za sobą ostatnie przygotowania do kwalifikacji i wyścigu w Jerez. Polak ponownie w 5. oraz 6. sesji treningowej zajął 2. miejsce.

Kacper Sztuka 5 i 6 trening Jerez
Fot. Paulo Pellegrini

Cota i Liu na czele, a Sztuka blisko

5. i 6. sesja treningowa była ostatnim momentem, aby przygotować się do kwalifikacji. Podczas sobotniego sprawdzianu najszybsi okazali się Juan Cota oraz Ruiqi Liu. Ten pierwszy drugi raz dokonał tej sztuki podczas weekendu wyścigowego. Z kolei Chińczyk dopiero teraz uplasował się na czele.

ZOBACZ TAKŻE
FWS: Sztuka bryluje w kolejnych sesjach | Analiza 3. i 4. treningu

Kacper Sztuka zarówno rankiem, jak i po południu wykręcił czas dający 2. miejsce. Polski kierowca wyścigowy jako jedyny w treningach nie wypadł z czołowej 3. 17-latek tym samym był najbardziej regularnym kierowcą na torze.

Co wiemy po treningach? Kto będzie groźny?

US Racing ma wszystko, aby zdominować kluczowe sesje. Kacper Sztuka, Frederik Lund, Ruiqi Liu, a także Gianmarco Pradel są po prostu najlepsi. Owszem między nich potrafił wedrzeć się Cota, lecz Hiszpan podczas swoich szybkich kółek dysponował najświeższym kompletem opon. Niemniej ekipa Drivex może być czarnym koniem mistrzostw. Na końcu stawki tradycyjnie znajduje się AS Motorsport. Słoweńska stajnia wyścigowa jest out-siderem niezależnie od poziomu rozgrywek. Luca Roth ponadto nadal jechał zbyt wolnym tempem. Trudno wytłumaczyć, dlaczego Amerykanin bierze udział skoro kręci czasy, które są mówiąc eufeministycznie nawet nie słabe, a tragiczne.

W niedziele sporo sesji – warto śledzić to, co się dzieje

Do rozegrania zostały jeszcze kwalifikacja, a także 2 wyścigi. Oznacza to, że do zdobycia są łącznie 54 punkty. Ten system punktowy, a także zasady panujące w Formule Winter Series opisaliśmy już w innym artykule na łamach Motohigh.pl.

ZOBACZ TAKŻE
Formuła Winter Series - wszystko, co musisz wiedzieć o nowej serii Kacpra Sztuki

Nadchodzące wyścigi w Jerez zapowiadają się ciekawie, a my tradycyjnie będziemy je relacjonować. Z perspektywy polskiego kibica warto śledzić te zmagania, gdyż 17-latek spod Cieszyna ma wszystko, aby powalczyć o wygrane. A to bardzo mu się przyda.

Uwaga! Osoby zainteresowane wspieraniem kariery Kacpra Sztuki zapraszamy na stronę polskiego zawodnika w serwisie Patronite. Każdy z was może przyczynić się do dalszego rozwoju naszego kierowcy w seriach juniorskich i nie tylko.

Wyniki 5. i 6. sesji treningowej  Formuły Winter Series na torze w Jerez de la Frontera

FWS 5 trening wyniki Jerez

7. trening

 

FWS 6 trening wyniki Jerez

6. trening

\
Reklama