Connect with us

Czego szukasz?

Samochody

Cadillac XT4 po liftingu. Pokazuje odwagę amerykańskiej marki

Choć Cadillac stawia ostatnio na futurystyczne elektryki, nie zapomniał też o swoich modelach spalinowych. Modernizacji doczekał się właśnie jego bazowy SUV XT4, który poszedł w ślady najnowszych modeli i przyniósł sporo zmian.

Cadillac XT4
Fot. Cadillac

Cadillac robi duże postępy, ponieważ Celestiq i Lyriq oznaczają podejście do amerykańskiego luksusu. Podczas gdy trzy nowe pojazdy elektryczne zostaną wprowadzone jeszcze w tym roku, firma nie zapomniała o swoim asortymencie napędzanym silnikami spalinowymi, prezentując odnowionego SUV-a klasy średniej, model XT4. 

Cadillac XT4 – futurystyczny SUV inspirowany Kią?

Odświeżony XT4 ma zmodyfikowany pas przedni z nową osłoną chłodnicy oraz przemodelowanymi lampami, które poprzez „bumerangowy” kształt LED-ów do jazdy dziennej przypominają trochę Kię Sportage. Główne reflektory w formie trzech pionowo umieszczonych kwadratów znalazły się pod kierunkowskazami. Samochód wyposażono też w nowe felgi o rozmiarach od 18 do 20 cali. Z tyłu natomiast pojawiły się odświeżone klosze zachodzących na słupki lamp (niczym w Kii Niro  lub… Mitsubishi Eclipse Cross) oraz nowe końcówki układu wydechowego. 

Cadillac XT4

Fot. Cadillac

W kabinie znajdziemy 33 cale i jakość 9K

Znacznie więcej zmian zaszło w kabinie. Dotychczasowe analogowe zegary i 8-calowy wyświetlacz systemu multimedialnego zostały zastąpione przez inspirowany elektrycznym SUV-em Lyriq aż 33-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 9K. Wyświetlacz można swobodnie personalizować. Oferuje on integrację z Google, która zapewnia łatwy dostęp do Map Google’a, Asystenta Google’a i aplikacji z Google Play. Kupujący znajdą również nowy hotspot Wi-Fi 5G, a także bezprzewodowe funkcje Android Auto i Apple CarPlay.

Cadillac XT4

Fot. Cadillac

Zastosowanie tak dużego wyświetlacza wiąże się także z przemodelowaniem reszty kokpitu – nawiewy zyskały nowy, smuklejszy kształt, pojawiły się też elementy ze szczotkowanego aluminium. Inne ciekawostki to „współczesne wzory haftów na siedzeniach” oraz nowy 13-głośnikowy system audio AKG Studio.

Bogate wyposażenie z zakresu bezpieczeństwa

Standardowym wyposażeniem jest Cadillac Smart System. Obejmuje on funkcję hamowania pieszych i rowerzystów z przodu, funkcję hamowania w ruchu poprzecznym z tyłu oraz wspomaganie kierowania w martwej strefie. Dołącza do nich asystent utrzymania pasa ruchu z ostrzeżeniem o niezamierzonej zmianie pasa ruchu, przypomnienie o tylnym siedzeniu oraz automatyczne światła drogowe IntelliBeam.

Wersje Premium Luxury i Sport można wyposażyć w pakiet bezpieczeństwa aktywnego, który dodaje adaptacyjny tempomat, automatyczne hamowanie do tyłu oraz automatyczny system hamowania awaryjnego z nową funkcją skrzyżowania. Pakiet zawiera również nowe funkcje, takie jak rozpoznawanie znaków drogowych i asystent ograniczenia prędkości.

ZOBACZ TAKŻE
Cadillac Lyriq w wersji seryjnej. Równie futurystyczny co koncept

Na pokładzie zabrakło jedynie funkcji SuperCruise, czyli tempomatu z funkcją automatyzacji jazdy. Ta dołączy jednak do oferty w późniejszym czasie. 

Cadillac XT4 do kupienia w Niemczech

Pod maską nadal znajduje się 2-litrowa jednostka benzynowa z turbodoładowaniem. Rozwija ona 238 KM oraz 350 Nm. Napęd trafia na przednią oś za pośrednictwem 9-biegowej skrzyni automatycznej. Na liście opcji znalazł się też napęd AWD. 

ZOBACZ TAKŻE
Cadillac Escalade-V pokazany. Szalony gigant o mocy blisko 700 KM

Samochód trafi do sprzedaży latem bieżącego roku. Ceny poznamy bliżej premiery, ale obecny model zaczyna się od 36 295 dolarów. Warto zaznaczyć, że ten samochód oferowany jest też w Europie. Przedstawicielstwo Cadillaca wciąż funkcjonuje na Starym Kontynencie, a prywatni importerzy i nieliczni dealerzy oferują auta tej marki. Oficjalnych dealerów Cadillaca znajdziemy np. w Niemczech, gdzie model XT4 kosztuje od 40 290 euro.

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama