Connect with us

Czego szukasz?

Formuła 1

Oficjalnie: Stroll pojedzie w GP Bahrajnu. Drugovich na ławce

Lance Stroll nabawił się ostatnio kontuzji rąk po wypadku podczas treningu na rowerze w Hiszpanii. Ten sprawił, że Kanadyjczyk musiał opuścić testy w Bahrajnie. Na szczęście zawodnik Astona Martina zdołał wrócić do pełni zdrowia, aby wystartować w GP Bahrajnu.

Lance Stroll wyzdrowiał po wypadku rowerowym i pojedzie w GP Bahrajnu
Fot. Aston Martin F1 Team

Nieduża kontuzja o sporych konsekwencjach

Lance Stroll przed testami w Bahrajnie zaliczył drobny incydent na rowerze. Jednakże, jak się okazało, przyniósł on dość poważne konsekwencje. Kanadyjczyk doznał kontuzji rąk, choć oficjalnie nie wiemy, o jakim obszarze mowa. Nieoficjalne doniesienia mówiły o kontuzji jednego bądź dwóch nadgarstków. Nie wiadomo było nic o kościach śródręcza czy palcach. Niezależnie od skali obrażeń, Stroll musiał opuścić testy, na których zastąpił go Felipe Drugovich. Tu warto przypomnieć, że Aston Martin nie podał z góry informacji o tym, który kierowca będzie jeździł AMR23 danego dnia. Zamiast tego dostawaliśmy taką informację wieczorem w dniu poprzedzającym dany dzień testowy. To rozbudziło nadzieje na to, że syn właściciela zespołu zdoła zasiąść w kokpicie zielonego bolidu.

ZOBACZ TAKŻE
Znika szykana na torze w Barcelonie. Będzie więcej wyprzedzania?

Szczęśliwe zakończenie

Finalnie zespól po przeprowadzeniu badań, w których udział wziął znany z operowania zawodników MotoGP, Xavier Mir, zadecydował, że Lance Stroll pojedzie w ten weekend

– To był niefortunny wypadek. Spadłem z roweru, kiedy moja opona wbiła się w dziurę w ziemi. Na szczęście uszkodzenia nie były duże, a udana drobna operacja prawego nadgarstka bardzo szybko rozwiązała problem. Od tego czasu ciężko pracowałem z zespołem, aby upewnić się, że jestem w pełni gotowy do rywalizacji w ten weekend. Chciałbym podziękować społeczności F1 za wsparcie i prywatność, a także zespołowi, który pomógł mi w powrocie do zdrowia. Teraz jestem gotowy, aby spuścić głowę i skoncentrować się na wyścigach w ten weekend – coś, na co naprawdę nie mogę się doczekać – oświadczył Lance Stroll.

Oczywiście Stoffel Vandoorne oraz Felipe Drugovich będą obecni w Bahrajnie. Jeżeli Stroll nie będzie mógł kontynuować jazdy to któryś z nich zastąpi Kanadyjczyka. Z kolei sam mistrz F2 zadebiutuje z pewnością w tym roku w oficjalnych treningach F1.

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama