Connect with us

Czego szukasz?

F4

FWS: Sztuka z czwartym triumfem w sezonie i krok od mistrzostwa | Analiza

Kacper Sztuka ograł Frederika Lunda i Gianmarco Pradela i po raz 4. odniósł triumf w Formule Winter Series. Polak jest już o krok od mistrzostwa.

Kacper Sztuka Navarra wyścig numer 1
Fot. Paolo Pellegrini

(Mały) Wielki szlem Polaka w Hiszpanii

Pole position, prowadzenie od startu do końca, najszybszy czas okrążenia i wygrana. Kacper Sztuka fenomenalnie rozpoczął weekend na torze w Navarrze. Reprezentant US Racing zdominował treningi, kwalifikacje i teraz po raz czwarty w sezonie Formuły Winter Series odniósł zwycięstwo. Tym samym 17-latek jest już o krok od mistrzostwa, które może sobie zapewnić już w drugim wyścigu.

ZOBACZ TAKŻE
FWS: Sztuka najszybszy we wszystkich treningach | Analiza

Za jego plecami dojechali Frederik Lund, a także Gianmarco Pradel. Zawodnicy ci toczą walkę o wicemistrzostwo i trzeba powiedzieć, że tu wszystko może się zdarzyć.

Falstart skomplikował sprawę kilku zawodnikom

Ethan Ischer szturmem chciał wbić się do stawki Formuły Winter Series, gdyż Szwajcar przez większą część zawodów jechał na 2. pozycji. Jednak kara za zbyt szybki start sprawiła, ż Helwet spadł na 5. miejsce. Jedno „oczko” niżej uplasował się Ruiqi Liu, który… także zanotował falstart. Chińczyk, który miał szansę na podium przez to zakończył rywalizację na ostatniej pozycji.

Kacper Sztuka powiększa przewagę w mistrzostwach

Polski kierowca wyścigowy do tej pory uzbierał aż 125 punktów. Oznacza to, że nad drugim Frederikiem Lundem w klasyfikacji kierowców ma aż 43 „oczka” przewagi. Jeżeli Duńczyk zakończy kolejne zmagania na 3. pozycji, a Polak wygra te zawody z najszybszym czasem okrążenia to 17-latek spod Cieszyna zapewni sobie tytuł mistrzowski. Czołową trójkę uzupełnia Gianmarco Pradel, a tuż za nim czai się Ruiqi Liu. Pełne tabele znajdziecie klikając w poniższy odnośnik.

ZOBACZ TAKŻE
Klasyfikacja Formuły Winter Series 2023. Sprawdź pozycję Kacpra Sztuki

Co nas czeka dalej?

W Navarrze do rozegrania został jeszcze 1 wyścig. Niestety zbiegnie się on z Formułą 1, gdyż start tej rywalizacji przewidziano na godzinę 15:55. Niemniej warto w tym czasie chociaż na chwilę zerknąć na to, co dzieje się w Hiszpanii. W końcu polski kierowca może wywalczyć tytuł mistrzowski, a to przecież nie zdarza się tak często.

ZOBACZ TAKŻE
Kalendarz Formuły Winter Series 2023. Gdzie i kiedy startuje Kacper Sztuka?

Uwaga! Osoby zainteresowane wspieraniem kariery Kacpra Sztuki zapraszamy na stronę polskiego zawodnika w serwisie Patronite. Każdy z was może przyczynić się do dalszego rozwoju naszego kierowcy w seriach juniorskich i nie tylko.  

Wyniki 1. wyścigu Formuły Winter Series na torze w Navarrze

FWS Navarra 1 wyścig tabela

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama