Connect with us

Czego szukasz?

Kalendarz Formuły Winter Series 2023. Gdzie i kiedy startuje Kacper Sztuka?

Kalendarz Formuły Winter Series 2023

Fot. Paulo Pellegrini / Kalendarz Formuły Winter Series 2023. Na starcie zobaczymy także Kacpra Sztukę

Formuła Winter Series 2023 to nowe mistrzostwa, dzięki którym kierowcy chcący startować zimą nie będą musieli wybierać się na Bliski Wschód oraz Nowej Zelandii. Inauguracyjną edycję tej serii za sprawą Kacpra Sztuki, który będzie reprezentował barwy zespołu US Racing, z pewnością będą śledzili kibice z Polski. Kalendarz Formuły Winter Series na sezon 2023 wygląda bardzo ciekawie. 

ZOBACZ TAKŻE
Kacper Sztuka ogłosił plany na zimowy sezon 2023. Gdzie będzie występować?

Kierunek Hiszpania 

Wszystkie wyścigi nadchodzącej kampanii nowo utworzonych mistrzostw odbędą się w kraju ze stolicą w Madrycie. Jednak fani nie będą zawiedzeni. Wybór padł bowiem na renomowane tory, które kibice z pewnością znają. Inauguracja sezonu Formuły Winter Series odbędzie się w Jerez de la Frontera. Na obiekcie tym w przeszłości ścigała się F1, a w ostatnich latach regularnie odbywają się tam również zmagania MotoGP.

Z Jerez cykl przeniesie się na do Walencji, a konkretniej na tor imienia Ricardo Tormo. Tam nie tak dawno rywalizowali kierowcy FRECA, Formuły E, a także odbywały się przedsezonowe testy F1. Ponadto podobnie jak w Jerez ponadto ścigają się tam motocyklowa kategoria królewska.

Trzeci obiekt jest mniej znany kibicom. Mowa tu o Navarrze – wymagający obiekt jest areną zmagań Hiszpańskiej F4. Zresztą w 2022 roku okazję do rywalizacji na tym torze miał Tymoteusz Kucharczyk. Przyjaciel Kacpra Sztuki zdołał tam nawet także i stanąć na podium.

ZOBACZ TAKŻE
Kacper Sztuka szczerze o FIA F3. "Interesują się mną topowe zespoły, ale nadal nie mam budżetu" | WYWIAD

Finał sezonu zaplanowano z kolei na Circuit de Barceolna-Catalunya, który gości F1 i MotoGP. Co ważne podczas każdego weekendu wyścigowego Formuła Winter Series będzie serią towarzyszącą GT Winter Series. 

Jaka jest idea tych zawodów?

Mistrzostwa te powstały w dużej mierze po to, aby młodzi kierowcy mieli okazję do rywalizacji w okresie zimowym na terenie Europy. Do tej pory zimą młodzi zawodnicy musieli podróżować do Nowej Zelandii (Toyota Racing Series), a także na Bliski Wschód (F4 UAE, a także FRMEC), aby mogli przygotować się do właściwego sezonu. Teraz taka możliwość pojawiła się na Starym Kontynencie. Pozwoli im to bowiem zaoszczędzić pieniądze, co teraz jest bardzo kluczowe. 

Kalendarz Formuły Winter Series 2023

W poniższej tabelce znajdziecie szczegółowy harmonogram mistrzostw. Podczas każdej rundy odbędą się 2 wyścigi. 

RundaTorData
1.Circuito de Jerez10-12 lutego
2.Circuit Ricardo Tormo17-19 lutego
3.Circuito de Navarra3-5 marca
4.Circuit de Barcelona-Catalunya10-12 marca

5/5 (liczba głosów: 3)
Reklama