Connect with us

Czego szukasz?

Serie juniorskie F1

GB3: Loeke wygrał, Kucharczyk w czołówce | Analiza

Za nami zawody GB3 Championship, które zainaugurowały sezon. Młodzi kierowcy z Wielkiej Brytanii zdominowali podium. Tymek Kucharczyk z kolei zajął 5. miejsce po bardzo dobrej jeździe ze swojej strony.

Podium GB3 Oulton Park 2023 1 wyścig
Fot. Jacob Ebrey Photography

Najlepszy kierowca: Joseph Loake

Brytyjczyk, który debiutuje w GB3 Championship, szturmem wbił się do czołówki. Najpierw w kwalifikacjach wywalczył 2 pole position, a teraz dołożył do tego wygraną połączoną z najszybszym okrążeniem w wyścigu. Za nim na metę wpadli Matthew Rees i Callum Voisin. I to tak naprawdę wszystko, co można o nich powiedzieć, bo po prostu rywale dojechali za nim do mety bez większych przygód.

ZOBACZ TAKŻE
GB3: Kucharczyk szósty w kwalifikacjach | Analiza

Dobry występ Tymka Kucharczyka

Polski kierowca wyścigowy debiutował na tym poziomie. II wicemistrz Hiszpańskiej F4 spisał się naprawdę dobrze. Kucharczyk po starcie z 6. pozycji utrzymał ją, a następnie podążał jak cień za Jamesem Hedleyem. Brytyjczyk jednak nie dał sobie odebrać pozycji. Po tym jak Arao wyrzucił samego siebie z zawodów, Polak awansował na 5. lokatę, na której zresztą dojechał do mety.

Największe rozczarowanie: Souta Arao, Alex Dunne

Japończyk po słabszym starcie i spadnięciu na 5. pozycją zdołał wyprzedzić Jamesa Hedleya i odzyskał 4. miejsce. Jednak wysiłek juniora Red Bulla poszedł na marnę. Arao na 10. okrążeniu obrócił się w pierwszej szykanie i tym samym zakończył swój udział w wyścigu. Zniszczył to, co sam wypracował.

Na nominację w tej kategorii zasługuje także Irlandczyk. Alex Dunne na ostatnim okrążeniu wyrzucił z zawodów Arthura Rogeona. Aktualny mistrz Brytyjskiej F4 prawdopodobnie dostanie karę za ten manewr. 

Kuriozum w końcówce

Na sam koniec wyścigu doszło do sytuacji, która zdarza się rzadko. Gdy kończyła się neutralizacja z tyłu stawki doszło do kolizji, w którą zamieszani byli Gerrard Xie, Costa Toparis i  McKenzy Cresswell. Bolid tego drugiego kierowcy został zostawiony na luzie i ruszył do tyłu… w kierunku jadących pojazdów. Na szczęście nie doszło do żadnej kolizji, ale takie coś nie powinno się zdarzyć.

 

Klasyfikacja taka jak kolejność w wyścigu

Joseph Loake z dorobkiem 35 punktów pewnie prowadzi w tabeli. Podium uzupełniają Matthew Rees (29) i Callum Voisin (24). Pełne zestawienie znajdziecie w innym materiale. Aby do niego przejść należy kliknąć w poniższą belkę.

ZOBACZ TAKŻE
Klasyfikacja generalna GB3 Championship 2023. Sprawdź pozycję Kucharczyka

Wyniki 1. wyścigu na Oulton Park

 

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama