Connect with us

Czego szukasz?

Serie juniorskie F1

GB3: Kucharczyk szósty w kwalifikacjach | Analiza

Joseph Loake wywalczył pole position do dwóch wyścigów GB3 Championship na Oulton Park. Tymek Kucharczyk uplasował się w czołówce i ruszy do 1. gonitwy jako 6., a do 2. jako 9.

Oulton Park GB3 kwalifikacje 2023
Fot. Jacob Ebrey Photography

Faworyci nie zawiedli

Joseph Loake zimą bez powodzenia startował w F4 ZEA. Teraz dość nieoczekiwanie wywalczył pierwsze pole position w tym sezonie GB3 Championship. Brytyjczyk na 1. miejsce wskoczył pod sam koniec sesji. Zostało także już potwierdzone, że wystartuje on do dwóch pierwszych zmagań z 1. pola startowego.

ZOBACZ TAKŻE
Joel Granfors o testach F3. "Sporo się tam nauczyłem" | WYWIAD

Za nim uplasowali się Matthew Rees i Callum Voisin. Brytyjczycy potwierdzili zatem, że w tym sezonie nastawiają się na walkę o najwyższe cele. 4. miejsce zajął Souta Arao, czyli junior Red Bulla. Japończyk ma nadzieję na to, że pójdzie drogą Marko Asmera i Jaime Alguersuariego i wywalczy tytuł tej serii. Na razie zaczął świetnie, co z pewnością uraduje Helmuta Marko.

Świetna jazda Polaka

Tymek Kucharczyk był liderem ekipy Douglas Motorsport. To akurat nie powinno dziwić, gdyż Polak jest najbardziej doświadczonym i utalentowanym kierowcą z całego grona. 17-latek w kwalifikacjach zajął 6. miejsce. To bardzo dobry wynik. Polski kierowca wyścigowy do drugiego wyścigu ustawi się z kolei na 9. polu startowym. Co ciekawe czas gorszy od niego wykręcił Alex Dunne. Irlandczyk początkowo miał problemy z pokonaniem dobrego okrążenia, ale w końcu mu się to udało.

ZOBACZ TAKŻE
GB3 Championship: Co musisz wiedzieć o serii Tymka Kucharczyka?

Czego spodziewać się po starcie?

Zawody na Oulton Park od wielu lat rozgrywane są w wielkanocny weekend. Owszem zdarzało się, że wychodziło to inaczej, jak w sezonie 2020 i 2021, niemniej były to tzw. wyjątki potwierdzające regułę. Wyścigi na Oulton Park nie należą do najbardziej emocjonujących. Ciasna i kręta nitka toru powoduje, że wyprzedzań jest jak na lekarstwo. Podkreślają to sami kierowcy. W zeszłym roku zapytałem Joela Granforsa o odniesienie się do tego.

Oulton Park nie generuje dobrych wyścigów. Tor jest wąski, techniczny i nie ma długich prostych. Nawet przy wszystkich zmianach w bolidach nic nie można było tam zrobić. Podążanie za innymi kierowcami było prawie niemożliwe. Snetterton już było lepsze, bo nie ma tam aż tak wielu sekcji technicznych. Poza tym proste są dłuższe i pozwalają na walkę.

Start wyścigu zaplanowano na godzinę 16:00. 

ZOBACZ TAKŻE
Transmisja GB3 Championship. Gdzie oglądać wyścigi Tymka Kucharczyka? [stream, live]

GB3 Championship wyniki kwalifikacji Oulton Park 2023

GB3 Championship wyniki kwalifikacji Oulton Park 2023

Fot. Live tming

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama