Connect with us

Czego szukasz?

Inne

Bezpłatne szkolenia dla kierowców. Ford Driving Skills for Life tym razem w Gdańsku

Ford po raz kolejny organizuje w Polsce bezpłatny program szkoleniowy dla młodych kierowców Driving Skills for Life. W tym roku odbędzie się on po raz siódmy i jak co roku pojawi się w innym mieście. Tym razem wydarzenie będzie miało miejsce 3 i 4 czerwca 2023 roku w Gdańsku.

ford driving skills for life
Fot. Ford

Cel programu jest jasny i godny podziwu

Głównym założeniem programu jest oczywiście przekazanie młodym kierowcom umiejętności, których nie nabyli podczas podstawowego kursu na prawo jazdy. Szkolenie funkcjonuje od 2003 roku, a od 2013 działa w Europie. W tym roku Ford Driving Skills for Life świętuje swoją 10. rocznicę obecności w Europie. Do tej pory na naszym kontynencie przeszkolono 50 000 młodych kierowców. W Polsce program FDSFL istnieje natomiast od 2016 roku. W szkoleniach organizowanych przez Ford Polska wzięło udział ponad 3700 kierowców. Od początku działalności Ford Fund zainwestował w ten program ponad 60 milionów dolarów. 

Kluczowym założeniem Ford Driving Skills for Life jest wsparcie Wizji Zero – wyeliminowania ofiar śmiertelnych i wypadków z poważnymi obrażeniami ciała przy jednoczesnym rozwoju bezpiecznej, zdrowej i zrównoważonej mobilności. „Program Ford Driving Skills For Life łączy młodych kierowców z profesjonalnymi instruktorami jazdy. Przy użyciu specjalistycznych narzędzi prezentujemy uczestnikom realia jakie czekają na nich na drodze oraz podpowiadamy jak powinni się zachować, by nie dochodziło do niebezpieczeństw. Osobiście cieszy mnie coroczna wysoka frekwencja na szkoleniach” – powiedział Mariusz Jasiński, Dyrektor Komunikacji i Public Relations Ford Polska.

ZOBACZ TAKŻE
Nowy Ford Explorer będzie elektryczny. I z Niemiec, nie USA

Aż 480 miejsc, ale warto się pospieszyć

Bezpłatne szkolenia odbędą się 3 i 4 czerwca 2023 roku w Gdańsku przy stadionie na ul. Pokoleń Lechii Gdańsk 1. Szkolenie praktyczne i teoretyczne obejmie zagadnienia koncentrujące się na krytycznych czynnikach wpływających na kolizje drogowe, między innymi rozpoznawanie zagrożeń, kontrolowanie prędkości, panowanie nad pojazdem czy rozpraszanie uwagi.

W tym roku Ford Driving Skills for Life oferuje też szkolenia, które dodatkowo będą poruszały kwestie bezpieczeństwa związane z prowadzeniem pojazdów elektrycznych. Będzie również nowa sesja „Bezpieczeństwo w mobilności”. Skupi się ona na rozpoznawaniu zagrożeń i bezpieczeństwie użytkowników dróg, takich jak piesi, rowerzyści i użytkownicy e-hulajnóg. Dodatkowo, szkolenie zostanie uzupełnione o temat optymalizacji planowania podróży z perspektywy zrównoważonego rozwoju i odpowiedzialnego zarządzania energią. 

Osoby zainteresowane bezpłatnym programem mogą zarejestrować się na stronie forddsfl.pl. Łącznie przygotowano aż 480 miejsc – większość z nich na sobotę 03.06 już zajęto, ale w puli nadal jest sporo miejsc na niedzielę 04.06. Łącznie odbędą się cztery sesje, ale w ich ramach uczestnicy będą pracować w małych grupach. Wszystko po to, aby szkolenie było jak najbardziej wydajne.

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama