Connect with us

Czego szukasz?

Formuła 1

Kiedy Hamilton przedłuży kontrakt z Mercedesem? Wolff stawia ultimatum

Czy Lewis Hamilton zostanie w zespole Mercedesa? Toto Wolff chce poznać decyzję w ciągu kilku najbliższych dni.

Lewis Hamilton i Toto Wolff kontrakt negocjacje
Fot. Mercedes-AMG Petronas F1 Team

Saga kontraktowa trwa w najlepsze

Spekulacje kontraktowe i transferowe dotyczące Lewisa Hamiltona to norma. Jednakże w tej chwili przybrały one znacznie na sile, a to z uwagi, że Brytyjczykowi kończy się umowa. Według obecnych zapisków, jego czas w stajni z Brackley kończy się wraz z finałem sezonu 2023. Nic dziwnego więc, że szefostwo Mercedesa naciska na Hamiltona, by ten podjął decyzję, a media sieją masę plotek. Jeszcze niedawno pogłoski łączyły 7-krotnego mistrza świata ze Scuderią Ferrari. Aczkolwiek te doniesienia zostały szybko zdementowane. Pisaliśmy już o tym na łamach MotoHigh.pl.

Na tapet popularnych serwisów przewijały się informacje o tym, że stanowisko Hamiltona ma zależeć od dyspozycji W14. Wątpliwości rozwiał sam zainteresowany, bowiem wspomniał, że taki zapis nie istniał. Jednakże nie wiemy, gdzie dokładnie leży prawda w całym tym zamieszaniu. Duża część kibiców, a także ekspertów wieszczy Lewisowi Hamiltonowi koniec kariery, wszak kierowca ma na karku już 38 wiosen. Poza tym już teraz 7-krotny MŚ bierze udział w wielu aktywnościach poza Formułą 1. Ma własny zespół w serii Extreme E, tworzy muzykę, wyznacza modowe trendy i obraca się w światku celebrytów. Obecnie nic nie jest pewne, a każdy scenariusz przyszłości tego zawodnika jest podobnie prawdopodobny. 

Wolff naciska na Hamiltona

Przykład Fernando Alonso pokazuje, że Lewis Hamilton wcale nie musi kończyć kariery. Jeśli nadal będą napędzać go ambicje, powinien przedłużyć kontrakt z najbardziej utytułowanym zespołem ostatnich lat. Negocjacje kontraktowe mają odbyć się w tygodniu pomiędzy GP Hiszpanii i GP Kanady. Wolff chciałby, żeby sprawa wyjaśniła się jak najszybciej, co jest w pełni zrozumiałe. 

Wciąż rozmawiamy, dostajemy to pytanie [od mediów – przyp. red.] w zasadzie w każdy weekend wyścigowy. […] Mamy tak dobre relacje, że boimy się momentu, w którym będziemy musieli porozmawiać o pieniądzach, więc wkrótce to nastąpi — zapowiedział Toto Wolff w rozmowie z CNBC.

Austriak sprecyzował swoje oczekiwania w kontekście momentu podpisania umowy z Hamiltonem.

Myślę, że mówimy bardziej o dniach niż tygodniach. […] Bardzo się staramy —  rozwiał wątpliwości szef zespołu Mercedesa. To sugerowałoby, że potwierdzenie może nadejść przy okazji GP Kanady.

Wolff zapowiada chęć walki o pozostanie Brytyjczyka w F1

Toto Wolff przez lata bardzo związał się z postacią Brytyjczyka. Zwraca uwagę na relacje między nim a zespołem i zapowiada, że będzie walczył o pozostanie Lewisa Hamiltona w Formule 1.

Z perspektywy zespołu, Lewis i Mercedes mają długą historię. Nigdy nie ścigał się dla innej marki niż Mercedes. […] Oboje dołączyliśmy do zespołu w 2013 roku, minęło dziesięć lat, a od profesjonalnego związku przeszliśmy teraz do przyjaźni. To był wspaniały czas. […] Lewis jest najważniejszą osobowością w tym sporcie. Jest tak wszechstronny, nie tylko w wyścigach, ale także poza torem, więc musimy zatrzymać go w sporcie tak długo, jak to możliwe — podsumował Toto Wolff.

Te wypowiedzi pozwalają wlać cień optymizmu w dusze fanów Srebrnych Strzał. Celem zespołu z Brackley jest powrót na szczyt, a pomoc Lewisa Hamiltona może okazać się kluczowa w osiągnięciu celu. Tym bardziej że na horyzoncie nie widać jeszcze godnych zastępców 7-krotnego mistrza świata.

\
Reklama