Connect with us

Czego szukasz?

F4

Euro F4: Kacper Sztuka pojedzie na Mugello

Kacper Sztuka po raz kolejny będzie rywalizował na torze Mugello. Tym razem polski kierowca wyścigowy wystąpi podczas weekendu wyścigowego Euro 4.

Kacper Sztuka Mugello Euro 4 Gdzie oglądać Euro 4 Championship z Kacprem Sztuką
Fot. Paulo Pellegrini

Euro F4: Co to za nowa seria wyścigowa? 

Euro F4 to mistrzostwa, które powstały wskutek zeszłorocznego upadku ADAC F4. Gdy niemiecka seria upadła, ACI Sports wraz z WSK utworzyli kolejną, aby młodzi kierowcy nadal mieli szansę do rozjeżdżania się. Czołówka Włoskiej F4 na czele z Kacprem Sztuką uznała to za szansę na utrzymanie samych siebie w tzw. rytmie wyścigowym. Mistrzostwa rozgrywane będą wedle zasad i wytycznych FIA; dotyczy to chociażby punktacji. Ponadto organizatorzy zdecydowali się na zastosowanie formatu weekendu, który na co dzień używany jest we Włoskiej F4. Na rok 2023 zaplanowano 3 weekendy wyścigowe. Podczas każdego z nich odbędą się 3 gonitwy, które potrwają 30 minut + jedno okrążenie. 

Na liście jest kilka ciekawych nazwisk. Kogo dokładnie zobaczymy w Toskanii? 

Z racji, że obecnie mamy przerwę sezonową we Włoskiej F4, która potrwa jeszcze kilka tygodni, w Mugello obejrzymy ścisłą czołówkę tej serii. Mowa tu o takich nazwiskach jak chociażby Ugo Ugochukwu,  Brando Badoer, James Wahrton, Tuukka Taponen, czy też Akshay Bohra. Kacper Sztuka, podobnie jak w swoich „głównych” zawodach, będzie reprezentował barwy niemieckiej ekipy US Racing. Jej współwłaścicielami są Ralf Schumacher oraz Gerhard Ungar. Na ten moment potwierdzono 26 kierowców, którzy staną do rywalizacji w Toskanii.

ZOBACZ TAKŻE
Akshay Bohra o debiucie we Włoskiej F4. "Był udany" | WYWIAD

Gdzie śledzić zawody Euro F4?

Mistrzostwa te, w przeciwieństwie do Formuły Winter Series, będą pokazywane w pełnej okazałości. Inauguracja sezonu na Mugello ukaże się na kanale serii w serwisie YouTube. Ponadto Viaplay, które regularnie dba o promocję młodych polskich kierowców wyścigowych, przeprowadzi transmisje z polskim komentarzem. W tym sezonie zawody Włoskiej F4,  w zależności od rundy, komentowali już Paweł Baran, Jan Olejniczak i Mikołaj Kamiński. Teraz zapewne ujrzymy podobny skład komentatorski.

ZOBACZ TAKŻE
Viaplay nabyło prawa do kolejnej serii wyścigowej. Rok temu wygrywał tam Polak

Uwaga! Osoby zainteresowane wspieraniem kariery Kacpra Sztuki zapraszamy na stronę polskiego zawodnika w serwisie Patronite. Każdy z was może przyczynić się do dalszego rozwoju naszego kierowcy w seriach juniorskich i nie tylko.

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama