Connect with us

Czego szukasz?

FRECA

FRECA: Kucharczyk zadebiutuje na Monzy

Tymoteusz Kucharczyk zadebiutuje w mistrzostwach FRECA. Polski kierowca wyścigowy wystąpi w barwach ekipy Sainteloc Racing.

Tymek Kucharczyk FRECA
Fot. Jacob Ebrey Photography

Dobre wieści dla polskich kibiców

W tym sezonie w serii FRECA mamy jednego polskiego przedstawiciela. Jest nim Roman Biliński, który reprezentując ekipę Trident zdołał 3-krotnie zapunktować w tym sezonie. Teraz do niego dołączy Tymoteusz Kucharczyk. 17-latek w tym roku występuje w GB3 Championship, gdzie regularnie walczy o czołowe pozycje. W przedsionku FIA F3 młody Polak wystąpi w ekipie Sainteloc Racing.

ZOBACZ TAKŻE
FRECA: Wszystko, co musisz wiedzieć o serii z Polakami i sezonie 2022

Będzie to zatem druga sytuacja w ostatnich latach, gdy ujrzymy we FRECA dwóch Polaków. W zeszłym roku kibice z Polski oprócz Romana Bilińskiego oglądali tam bowiem Piotra Wiśnickiego. 

Co to za zespół?

Francuska stajnia wyścigowa we FRECA zastąpiła zespół FA Racing, którego jednym z udziałowców był Fernando Alonso. Sainteloc Racing startuje w wielu gałęziach motorsportu, a w przyszłości planują oni ekspansję w kierunku wyższych serii juniorskich. Mowa tu chociażby o F2 i F3.

W aktualnym sezonie kierowcy tej ekipy (a w zasadzie 1 zawodnik) uzbierał 31 punktów. Jest nim Esteban Masson. Francuz po katastrofalnym sezonie 2022 dostał od losu drugą szansę i ją w pełni wykorzystuje. Raz stał na podium, a w dodatku w mistrzostwach Eurocup 3  jest liderem mistrzostw. Tego samego nie można za to powiedzieć o Emersonie Fittpaldim Juniorze, a także Lucasie Medinie. Ten ostatni zawodnik bowiem regularnie wikłał się w różne incydenty na torze. Między innymi z tego względu kibice nie oglądali go w akcji na torze Red Bull Ring. 

ZOBACZ TAKŻE
Synowie i córki byłych kierowców F1 w motorsporcie. Kto i gdzie startuje w 2022 roku?

Na ten moment nie wiadomo, czy Kucharczyk będzie liczył się w klasyfikacji kierowców. Wszystko zależy od formy zgłoszenia polskiego zawodnika. Jeżeli zdecydowano się wykorzystać przepis o gościu (jak ekipa ART Grand Prix w Belgii, gdzie postawiono na Hadriena Davida) to Polak nie będzie liczony do tabeli. Jeżeli jednak zgłoszą go do do rywalizacji za Medinę to Kucharczyka będziemy mogli liczyć do tabeli. Z naszych informacji wynika, że o wszystkim będzie wiadomo maksymalnie do piątku.

Wyścigi FRECA na torze Monza tradycyjnie będzie można obejrzeć w Viaplay. Ponadto na łamach MotoHigh.pl przygotowana będzie analiza z zawodów. Przypomnijmy, że cały czas trwa także zbiórka na dokończenie sezonu w GB3. Wpłaty można dokonać tutaj.

Reklama