Connect with us

Czego szukasz?

Serie juniorskie F1

GB3: Kucharczyk piekielnie szybki na testach | Analiza

Finał tegorocznego sezonu GB3 Championship 2023 tuż, tuż. W ostatniej sesji testowej na torze Donington Park najszybszym kierowcą na torze okazał się Tymek Kucharczyk.

Kucharczyk Donington Park
Fot. Jacob Ebrey Photography

Zmienne warunki nie przeszkadzają Polakowi

17-latek pomimo reprezentowania jednego z najgorszych zespołów w stawce nadal sprawuje się bardzo dobrze. W czwartek rozegrano 3 sesje testowe. Pierwsza z nich odbyła się w deszczowych warunkach pogodowych. W niej Kucharczyk uplasował się na 7. pozycji. Popołudniowe zmagania rozgrywane zaś były w zmiennych warunkach pogodowych. Wyniki tej sesji były zatem mało reprezentatywne. I nie chodzi tu o to, że Polak zamknął drugą 10. W czołowej 10. uplasowało się kilku kierowców, którzy asami nie są. 

ZOBACZ TAKŻE
GB3 Championship: Co musisz wiedzieć o serii Tymka Kucharczyka?

Ostatnia sesja odbywała się już na w pełni suchym torze. I w niej najszybszy okazał się właśnie reprezentant Douglas Motorsport. Tymek Kucharczyk okazał się o prawie ćwierć sekundy szybszy od 2. kierowcy. Był nim Callum Voisin, a więc lider mistrzostw. Co ciekawe polski zawodnik był jedynym reprezentantem swojej ekipy w testach. Na nich nie stawili się Lucas Staico, jak i Shawn Rashid. 

Tempo Polaka pokazuje, że może się liczyć w walce o podia. 7. miejsce w klasyfikacji kierowców ma już niemal pewne. Są jednak pewne perspektywy na awans, ale żeby do tego doszło, to musi w jednym momencie zgrać się wiele czynników. 

Kto faworytem?

Z pewnością Kucharczyka można zaliczyć do tego grona. Oprócz tego z bardzo dobrej strony będą chcieli się pokazać inni zawodnicy. Callum Voisin, Joseph Loake i Alex Dunne walczą o tytuł mistrzowski. Między nimi jest naprawdę bardzo mała różnica w klasyfikacji. Każdy błąd może zdecydować o kolejności pierwszej 3. Co ciekawe lider mistrzostw, a więc Voisin imponuje regularnością. W tym roku wygrał zaledwie 1 wyścig. Jednak regularnie kręcił się w okolicach czołowej 5. i to zaprocentowało. Loake i Dunne zwyciężali aż 4-krotnie. Jednak im przytrafiło się kilka wpadek. 

ZOBACZ TAKŻE
Klasyfikacja generalna GB3 Championship 2023. Sprawdź pozycję Kucharczyka

Sezon w dobrym stylu zapewne będą chcieli zakończyć Matthew Rees i McKenzy Cresswell. W orbicie ich zainteresować jest jazda w FIA F3 za rok, więc teraz mają ostatni czas, aby zwrócić na siebie uwagę ekip. Finał GB3 Championship zapowiada się zatem bardzo ciekawie. Pozostaje liczyć na to, że tym razem szczęście dopisze Polakowi.

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama